23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaNasıl YapılırBeyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Görsel olarak şık ve spor kombinler de en çok tercih edilen renklerden biri olan beyaz ayakkabıların temizliği de en zor olan ürünlerdir. Beyaz ayakkabılar nasıl temizlenir sorunuzun cevabını öğrenmeye hazır mısınız? Ayakkabıları temizlemede kullanılan yöntemlerin başında karbonat ve bulaşık sabunu karışımı gelmektedir.

Karbonat, bulaşık sabunu ve su karışımını karıştırarak hazırladığınız karışımla ayakkabınızı temizleyebilirsiniz. Bu temizleme işleminde yumuşak uçlu diş fırçası kullanarak çok daha rahat uygulayabilirsiniz bu karışım sayesinde ayakkabılarınız üzerindeki lekelerden kurtularak daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise Ayakkabılarınızı temizlemek için sirke kullanabilirsiniz. Sirke hem temizleme için hem de ayakkabılarınızın daha parlak görünmesi için uygun bir malzemedir.

Beyaz ayakkabıları yıkamada ve daha beyaz görünmesini sağlamada kullanılan bir başka yöntem ise diş macunudur. Diş macunu uygulamasından önce ayakkabılarınızı ıslatarak nemlendirmelisiniz. Nemlendirme işleminden sonra diş fırçası yardımı ile ayakkabının uzun yüzeyine diş macunu ile fırçalayarak temizleyebilirsiniz.

Ayakkabılarınızı daha detaylı yıkamak istiyorsanız çamaşır makinesinde kısa programda ve düşük ısılarda yıkayabilirsiniz. Bunun için özel ayakkabı yıkama filesi kullanabilirsiniz.

Beyaz ayakkabı giymenin olumsuz yanları

Beyaz ayakkabılar çok çabuk kirlendiği için sürekli temizlenmesi gereken bir renktir. Eğer beyaz ayakkabı giymek istiyorsanız sokakta yürürken kuru yerlerden yürümeye özen göstermelisiniz.

Havanın yağmurlu olduğu günlerde beyaz ayakkabı giymek doğru değildir. Çünkü yağmurla birlikte yerde oluşan çamur ayakkabınıza bulaşacağı için ayakkabınızın çok çabuk kirlenmesine neden olur. Beyaz ayakkabılar çok çabuk kirlendikleri için sürekli temizlik ve bakım gerektirir.

Beyaz renkteki ayakkabılar lekelerin çıkarılması için çok fazla yıkandığı için ayakkabının yıpranmasına ve kullanım ömrünün kısalmasına neden olacaktır. Sürekli yıkanan ayakkabının bu yüzden yapısı ve şekli zamanla bozulmaya başlar.

En çok tercih edilen beyaz ayakkabı türleri

Spor kombin ile beyaz ayakkabı oldukça şık bir tarz oluşturur. Beyaz ayakkabı olarak ön çok tercih edilen türlerden biri de keten ayakkabılardır. Genellikle yaz mevsiminde havaların ısınması ile birlikte ayaklardaki terleme ve koku oluşumunu önlemek için keten ayakkabılar tercih edilmektedir.

Nasıl Yapılır kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Nasıl Yapılır bölümümüz için sizin tarafınızdan yapılmış olan ve ustalık isteyen maharetlerinizi BURADAN bizlere ulaştırarak sizin adınıza yayınlayabiliriz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER