26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaBebekBebek Çantası Hazırlığı Nasıl Olmalı

Bebek Çantası Hazırlığı Nasıl Olmalı

Bebek Çantası Hazırlığı Nasıl Olmalı?

Anne olacağınızı öğrendiğiniz andan itibaren bebeğiniz için hazırlıklara başlamak isteyebilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenene kadar temel ihtiyaçları almanızda herhangi bir sorun olmayacaktır. Önemli olan bir husus var ki oda bebeğinizin hastanede kaldığınız süre içerisindeki genel ihtiyaçlarının ne olacağını bilmeli ve ona göre hazırlık yapmalısınız. Bu yüzden bebek çantası hazırlığı makalemizde sizlere önereceklerimizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Çantamızda Neler Olmalı?

Bebek çantasını hazırlarken dikkat etmeniz gereken durum ilk olarak bebeğin kişisel bakımı için hazırlık yapılmalı, sonra da bebeğinizin hastanede giyeceği ürünler için hazırlık yapmalısınız.

Kişisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

Bebek Maması: Anne sütünün gelmemesi durumu bazen bir haftayı bulabilmektedir. Bu yüzden mutlaka çantanızda özel bebek maması ürününden mutlaka olması gerekmektedir. En ufak boyutundan almanızda fayda vardır. Anne sütünün gelmemesi veya yetersiz kaldığı durumlarda bu mamayı kullanabilirsiniz.

Biberon: Göğüs uçlarınızın bebeğin süt emmesine uygun durumda olmaması çok olağan bir durumdur. Kesinlikle moralinizi bozmayınız. Sonuçta tüm vücudunuzdaki hormonlar değişkenlik içerisinde olduğundan dolayı vücudunuzun normale dönmesi biraz uzun sürebilmektedir. Bu yüzden 125ml ebatlarında kaliteli bir markanın biberonu çantanızda mutlaka olmalı. Yedek olarak iki adet biberon ucu yeterli olacaktır. Uçlardan birinin damaklı diğerini ise düz uç almalısınız. Bebeğinizin hangi biberon ucunda rahatça emdiğini gözlemlemelisiniz.

Emzik: Bebeğinizin ellerini durmadan emmeye çalışmasını engellemek için çantanızda emzik bulundurmanızda fayda olacaktır. Emzik uçlarının damaklı ve düz uçlu olarak alınmasında yarar olacaktır.

Pişik Kremi: Bebeğinizin altını pisletmesi durumunda hassas olan cildinin pişik olup kızarmaması için mutlaka kaliteli bir firmanın ürünü olan pişik kremini çantanızda olması gerekiyor.

Bebek Bezi: Hastanede kalma sürenizin en az 2 gün olacağı varsayarsanız eğer ve ortalama yeni doğan bebeğiniz için günde 10 adet bebek bezi kullanacağınızı düşünerek bebek bezini çantanızda hazır bulundurmalısınız. Özellikle yeni doğan bebekler için özel üretilmiş olan göbek bağı koruyucu bebek bezini almalısınız.

Islak Mendil: Bebekler için özel üretilen yeni doğan ıslak mendil ürünlerinden 3 paket mutlaka bebek çantasında bulundurulması gerekiyor. Bezleri bebeğinizin ürünlerinin hijyenini sağlamak ve cilt temizliği için kullanacağınız için mutlak surette çantanızda bulundurulması gereken ürünlerden biridir.

Bebek Elbisesi: Yavrunuzun doğumdan sonra giyeceği elbisenin çok özel olacağını unutmayınız ve tercihinizi buna göre yapmalısınız. Bebeğin giyeceği elbiselerin %100 pamuklu olmasına dikkat ediniz. Bebeğiniz için hastanede kalacağı her gün için 2 adet elbise hazır etmelisiniz.

Bebeğiniz İçin Tekstil Ürünleri

Ağız Mendili: Bebeğinizin ağzını silmek için kullanacağız bezlerin mutlaka çantanızda yer almasına dikkat etmelisiniz. Yeni doğan bebekler için alerjik durumlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu yüzden ağız bezlerinin yıkanmış ve ayrıca paketlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Çantanızda 20 adet bez koymanız yeterli olacaktır.

Bebek Eldiveni: Bebeğinizin tırnaklarınızı hemen kesme durumunuz söz konusu olmayacağı için tırnakları bebeğinizin yüzünü çizebilir. Bebeğinizin ellerine eldiven takmanız bebeğinizin yüzünü çizmesine izin vermeyecektir. Dolayısıyla eldivenlerin sık aralıklarla değiştirilmesi gerekeceğinden dolayı 6 çift eldiven mutlaka çantanızda bulundurulmalıdır.

Bebek Battaniyesi: Bebeğinizin doğduğu mevsim koşullarına göre uygun ebatlarda mutlaka battaniye alınmalıdır.

Hastane çantasında neler olması gerektiğini bu yazımızdan görüntüleyebilirsiniz.

Bebek hazırlığı bölümümüzde yer alan diğer makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER