23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaBebekHastane Çantasında Neler Olmalı

Hastane Çantasında Neler Olmalı

Hastane Çantasında Neler Olmalı?

Annelerimizin hastane çantasında neler olmalı gerektiğine dair önerilerimizin bulunduğu bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Anneler için lazım olan ürünler

Anne Tacı: Listenin en başında olması gereken ürün bence TAÇ’tır 🙂 Kişisel düşüncem anne olan bayanların madalyası gibi görüyorum bu ürünü. Kesinlikle annenin beğenip alması gereken bir ürün.

Pijama Takımı: Bazı anne adayları gecelik bazı annelerimiz ise pijama takımı içerisinde kendilerini rahat hissederler. Çantamızda mutlaka 2 adet rahat edeceğiniz takım olmalı

İç Çamaşırı: Doğumdan sonra karın şişi hemen inmeyeceği için göbek desteği olan iç çamaşırı almanızı tavsiye ederim. Hastane kalış sürenizi hesaplayarak ve günde 4 adet değiştirme ihtiyacı olacağı için ne kadar iç çamaşırının çantanızda olacağını hesaplayabilirsiniz.

Mesane Pedi: Çantamızın olmazsa olması mesane pedi ürünü. Doğumdan sonra kanamaların devam edeceği için her annenin çantasında mesane pedi olmak zorunda. Marka telaffuz etmek istemezdik ama Canpedin Mesane pedi bu alanda tartışmasız en iyi ürün olduğunu söyleyebilirim. Tavsiyem büyük boy olmasından yana. 3 Paket almanızda yarar var. Hastaneden taburcu olsanız bile kanamaların lohusalık dönemi boyunca aralıklı olarak devam edeceği için yedek almanızda fayda var.

Yelek veya Sabahlık: Doğumun gerçekleştiği mevsim durumuna göre oda içerisinde dolaşırken üşütmemeniz için gerekli giysinin mutlaka çantanızda olması gerekiyor.

Emzirme Sütyeni/Atleti: Bebeğinizi emzirmek istediğinizde kullanışlı ve rahat hareket etmenizi sağlayacak olan bu ürün çantanızda mutlaka olmalı. Tavsiyem atlet yönünde olacaktır. Siz hangi ürün kullanacağınızı belirleyebilirsiniz. Çantanızda 2 adet bu üründen bulundurmalısınız.

Anneler İçin Kişisel Bakım Ürünleri

Göğüs Pompası: Doğumdan sonra hemen sütünüzün gelmemesi çok normal bir durumdur. Bebeğinizin anne sütü ihtiyacını karşılamak adına mutlaka çantanızda emzirme pompası olması gerekmektedir. Bazı hastanelerde anne sütünün gelmediği durumlarda pompa hizmeti verilmektedir. Hastane yetkililerine bu hizmetin verilip verilmediği konusunda bilgi almanızda fayda var.

Göğüs Pedi ve Kremi : Doğumdan sonra göğüs uçlarınızın hassasiyeti bebeğinizin emmeye başlamasıyla daha da artacak ve meme uçlarında çatlamaya sebep olabilir. Bu sebepten ötürü mutlaka göğüs sağlımızı korumak ve hassasiyeti en az seviyeye düşürmeniz için göğüs pedi ve kremi mutlaka çantamızda yer almalı.

Islak Mendil : Kişisel ürünlerinizin temizliği ve vücut temizliğiniz için çantanızda mutlaka olması gereken bir ürün. Yedek olarak bulundurmanızda fayda olacaktır. Islak mendil tercinizi anne bebek ürünlerinde marka olmuş olan ürünlerden almanızda fayda olacaktır.

Kişisel Bakım Ürünleri : Anne olduktan sonra kişisel bakımızı boşlamak gibi bir durum söz konusu olamaz 🙂 Diş macunu, Diş fırçası, Tarak, El sabunu bu eşyalarımız mutlaka çantamızda olmalı. Deodorant veya parfümlerinizi bebeğinizin alerjik durumunu düşünerek ertelemenizde yarar olacaktır.

Çorap : Mutlaka hastane çantanızda olması gereken en önemli eşyalardan birisi. Mevsim koşullarına göre çorap kalınlığı belirleyip çantanızda bulunması gerekiyor. Hastanede kalma süresinize göre adet belirleyebilirsiniz.

Terlik : Doğumdan sonra vücudunuzda şişlikler olacağından dolayı her eşyanızın üzerinize rahatça oturması gerekiyor. Ayak numaranızdan 1-2 numara büyük terlik almalısınız. Tavsiyem doktor terliği olarak bilinen beyaz sabo terlik olacaktır.

Rahat Giysiler : Hastaneden taburcu olduğunuzda üzerinize evinize giderken giyeceğiniz giysilerinizin rahat olmasını tercih etmelisiniz.

Bebek hazırlığı bölümümüzde yer alan diğer makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER