13 Nisan Cumartesi 2024
AnasayfaBebekBebeğinize İsim Seçmek

Bebeğinize İsim Seçmek

Bebeğinize İsim Seçmek

Bebeğinizin olacağını öğrendiğiniz andan itibaren sizi sıkıntıya sokacak en önemli olay bebeğinize isim seçmek olacaktır. Bebeğinizin cinsiyeti belli olana kadar aklınızda bazı isimleri şekillendirmiş olabilirsiniz. Biz melekler olarak bu konuda sizlere yardımcı olabileceğimize inandığımız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bebeğinize isim seçerken size yardımcı olabileceğine inandığımız ipuçları:

İlk olarak Anne ve babanın bebeğe isim koyma durumunda kesinlikle benim dediğim olacak inatlaşması olmasına müsaade etmemesi gerekiyor. Unutmayın ki doğacak olan bebek ikinizin bebeği. Bu yüzden ortak isim konusunda hem fikir olma konusunda anlaşılmalıdır.

İkinci olarak bebeğinize geleneksel bir isim mi yoksa farklı bir isim mi vereceğinize karar vermelisiniz. Eğer fikrinizin değişme ihtimaline karşı ikinci bir ismi alternatif olarak belirlemelisiniz.

Eşinizle beraber bebeğinize düşündüğünüz isimleri bir yere not alınız. Bu listeye sizin dışınızda dışardan müdahale edilmesine izin vermeyiniz. Not aldığınız isimleri sakin bir ortamda birbirinize yüksek sesle AD-SOYAD olarak söyleyiniz. Eğer çift isim koymayı düşünüyorsanız aynı şekilde işlemi yapmalısınız.

Bebeğinize seçtiğiniz ismin kolayca söylenmesine ve telaffuz edilmesine dikkat ediniz. İsim seçerken sadece kulağa hoş gelmesi değil anlam olarak da dikkat edilmesi gerekiyor.

Sırf farklı isim koymak adına anlamsız veya tuhaf isim seçmemelisiniz. Unutmayın ki bebeğiniz her zaman bebek olarak kalmayacak. İleride ismi ile alay konusu olacak kelimeler içeren isim seçmeyiniz.

Aile büyükleri isim konusunda size baskı kurabilirler. Kendi isimleri veya kendi anne baba isimlerinin koyulması konusunda sizden istekleri olabilir. Kimsenin kalbini ve gönlünü kırmadan uygun bir ortamda onlara bu taleplerini kabul edemeyeceğinizi anlatmalısınız. Unutmayın ki bu bebek ikinizin bebeği ve aile büyüğünüzün gönlü olacak diye beğenmediğiniz bir ismi bebeğinize kesinlikle vermeyiniz.

Bebek hazırlığı bölümümüzde yer alan diğer makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER