25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaDekorasyonBanyo & WCBanyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evimizin her metre karesi gibi artık banyolarda klasik çizgilerden çıkarak modernleşmeye başladı. Banyonuza uygulayacağınız birkaç küçük detay ile sizde banyonuzu daha modern ve şık gösterebilirsiniz. Artık televizyonlar da ve dekorasyon dergilerinde gördüğümüz banyo dekorasyonu yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Üstelik küçük bir banyom var diye de üzülmeyin! Çünkü yapacağınız sihirli dokunuşlar sayesinde en küçük banyolar bile modern ve ferah bir hale gelebiliyor.

Banyo dekorasyonu için basit öneriler

Fazlasıyla aksesuar bulundurmak

Bayanların banyo dekorasyonunda yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de sıkışık bir alan oluşturmakla birlikte dağınık objelere yer vermektir. Bu durum hem estetik bir görüntü oluşturmaz hem de banyoda hissettiğimiz o rahatlık hissini göremezsiniz. Bu yüzden küçük bir banyoya sahipseniz o alanda çok fazla eşya bulunmamasına özen gösterin.

Banyo aydınlatması

Banyolarınızda tek bir noktadan ışık veren büyük, pahalı avizeler yerine ışığı her taraftan yansıtacak spot ışıklarını tercih edebilirsiniz. Fakat banyonuzun alanına göre iyice hesap yapmalısınız.

Pencere faktörü

Banyoda pencere kullanımı günümüzde oldukça trend olmaya başladı. Hatta eskiden bayanlar banyolarında pencere olsun istemezlerdi. Fakat şimdilerde ise banyoların baş tacının pencereler olduğunu görüyoruz. Bu nedenle sizin de banyonuzda pencere varsa aynanızı tam olarak doğru bir şekilde pencereye konumlandırırsanız modern bir görüntü elde etmenin yanı sıra banyonuza ferah bir görüntü katmış olursunuz. Banyonuzda bulunan pencere yatay bir konumdaysa onun hemen altına alacağınız uzun çekmeceli veya bölmeli bir sehpa ile otantik bir hava yakalayabilirsiniz. Ayrıca kötü duvar köşelerini gizlemek adına bu bölgeleri kapatacak raflı kısa dolaplar satın alabilirsiniz.

Ahşap aksesuarlar

Günümüzde ahşap ürünlerin modası gittikçe artmaya başladı. Natürel banyo aksesuarların başında yer alan ahşap ürünlerin bakımı istememesi ve uzun süreli dayanmalarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden banyonuzda ahşap raf, kirli sepeti hatta banyonuzun alanı müsait ise ahşap sehpa bile koyabilirsiniz.

Banyo aksesuar seçimi

Banyonuzda özellikle kullanacağınız aksesuarların da uyumu ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle paspas, sabunluk, havluluk, diş fırçalık gibi aksesuarları set olarak almaya özen göstermelisiniz. Metal aksesuar olarak alacağınız ürünlerin renk tercihini banyonuzdaki fayans veya bataryalar ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Banyo zemini

Modern banyo dekorasyonlarında genellikle yerlerde sudan etkilenmeyen, düz renk parkeler kullanılmaktadır. Ayrıca düz renk parke kullanmanız temizlik yaparken zorluk çıkartmayacağı gibi estetik olarak evin bir odasıymış gibi gözükecek. Böylece klasik, alaturka banyo görünümden tamamen uzaklaşmış olacaksınız.

Son olarak belirtmemiz gereken bir husus daha var. Duvar ve zeminde kullanacağınız fayansların özellikle tek renk olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü tek renk fayans kullanımı banyonuzda kullanacağınız aksesuarların ön plana çıkmasını engelleyecektir.

Banyo & Wc dekorasyonu kategorimizdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER