16 Nisan Salı 2024
AnasayfaDekorasyonBanyo & WCBanyo Aynası Seçimi

Banyo Aynası Seçimi

Banyo Aynası Seçimi

Banyonuzun basit ve pratik bir şekilde görünümünü değiştirmek istiyorsanız banyo aynası seçimi konusunda dikkatli olmalısınız. Çünkü banyo ayna modelleri tüm tasarım üzerinde çarpıcı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda aynalar ışıkların yansımasını sağlayarak banyonuzun olduğundan daha büyük görünmesine sebep olur. Bu yüzden tercih edeceğiniz ayna dekoratif şık bir ayna olmasının yanı sıra basit bir aynada olabilir. Bu tercih tamamen sizin zevkinize ve banyonuzda kullandığınız malzemelere bağlıdır. Fakat öyle bir ayna satın almalısınız ki hem dekoratif olarak şık durmalı hem de banyonuzu daha geniş ve aydınlık göstermelidir.

Bizde sizler için banyo aynası alırken dikkat edilmesi gereken ipuçlarını listeledik.

İşte o önemli ipuçları…

  • Banyonuza ayna satın almadan önce klasik bir model mi yoksa modern tarzda bir ayna modeli mi aradığınıza karar verin. Bu yüzden klasik tarzda bir ayna modeli arıyorsanız ve yeterli alana sahipseniz tercihiniz büyük boy aynalardan yana olsun. Böylece hem saçlarınızı tararken hem de makyajınızı yaparken rahat ve geniş bir alana sahip olursunuz.
  • Büyük bir banyoya sahipseniz kare ya da dikdörtgen şekline sahip aynaları tercih edin. Fakat benim banyom küçük diyorsanız ilk tercihiniz oval aynalar olmalıdır. Böylelikle ışığı daha fazla yansıtarak banyonuzun daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Özellikle kapının tam karşısına konumlandırılan aynalar hem banyo hem de koridor için oldukça kolaylık sağlamaktadır.
  • Aynanızın çerçevesini banyo dolabının veya bataryaların rengine göre kombin yapmalısınız.
  • Çift lavabolu bir tezgâhınız varsa eğer kullanmayı düşündüğünüz ayna modeli ikili yuvarlak ayna veya yatay dikdörtgen büyük bir ayna olmalıdır.
  • Farlılık oluşturmak adına banyonuzda askılı ayna tercihi yapabilirsiniz. Özellikle banyo tezgâhınız eskitme tarzı bir modelse eğer halatla askıya alınmış banyo aynası kullanmayı düşünebilirsiniz.
  • Banyonuz için ledli ayna almadan önce dikkat edeceğiniz ufak bir ayrıntıdan bahsetmek istiyoruz. Elektrik hattının aynanın arkasında olması gerekmektedir. Çünkü elektrik kablolarının fayansların üzerinde gözükmesi pek hoş bir görüntü içermeyecektir.
  • Banyonuzda spot ışığından faydalanıyorsanız eğer banyo aynasının çerçevesinin ince veya sıfır çerçeve olmasına dikkat etmelisiniz. Spotlar yaydığı ışıklar yüzünden aynanızın kenarlarında gölgelendirme yapacağından dolayı gözünüzü rahatsız edebilir.

Son olarak banyo aynası seçiminde banyonuzun büyüklüğü, kullanılan fayans, bataryalar veya banyo tezgahında kullanılan malzemenin çok önemi bulunmaktadır. Bu yüzden parasal imkanınıza göre değil banyonuzun ihtiyacına göre banyo aynası seçimi yapmalısınız.

Banyo & Wc dekorasyonu kategorimizdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER