23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaDekorasyonBahçe & Teras & BalkonBahçe Dekorasyonu için Basit Öneriler

Bahçe Dekorasyonu için Basit Öneriler

Bahçe Dekorasyonu için Basit Öneriler

Bahçe dekorasyonu için birkaç basit adım sayesinde konforlu ve şık bir bahçe alanına sahip olabilirsiniz. Özellikle evinizde kendinizi en rahat hissedeceğiniz bölümlerinden olan bahçemizin kendi zevkimize göre dekorasyonunu yapmak isteriz. Bu süreçte kullanacağımız mobilya ve aksesuar için birçok yerden fikir almaya çalışırız.

Bahçe dekorasyonunda ilk önce yapmamız gereken düzgün iş planı olmalıdır. Ayrıca bahçenizin konumu ve kullanım alanını iyice kontrol ederek başlayabilirsiniz.

Çiçeklerle bahçe süslemesi

Bahçe dekorasyonunda olmazsa olmazımız çiçeklerdir. Bu sebeple seçeceğiniz çiçeklerin yaşam koşullarını bilmeniz gerekiyor. Bu sebeple yapacağınız hatalı seçim size zaman kaybı ve ilave masraf dışında bir şey katmayacaktır. Bu yüzden gerekirse bir uzman kişiden destek alabilirsiniz.

Bahçe çiti veya bahçe duvarı

Büyük bir bahçeye sahipseniz eğer hem bahçenizin hem de bahçenize yabancı kişilerin rahatlıkla girmesini önlemek için bahçe duvarı veya ahşap bahçe çiti kullanabilirsiniz. Ahşap çit kullanacaksanız eğer bu yüzden kullanacağınız ahşap çitin dış mekân şartlarına uygun olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca duvar seçiminizde de dikkat edeceğiniz nokta ise duvarınızın hayalinizdeki bahçe ile uyumlu olması gerekiyor.

Su ile yapılan ufak dokunuşlar

Bahçe süslemesinde kullanılan bir diğer malzeme ise su. Su ile yapılacak olan dekorasyon öğeleri sizi hem görsel olarak hem de ruhsal olarak dinlenmenize yardımcı olacaktır. Bahçenizde yapacağınız bir küçük bir süs havuzu, bir fıskiye ortamınıza çok farklı bir hava katacaktır. Fakat suyla yapacağınız dekorasyon çalışmanızda suyun haftada en az 1 kez değiştirilmesi gerekmektedir.

Yürüyüş yolları

Büyük bir bahçe için mutlaka yürüyüş yolları yapmalısınız. Ayrıca bu yürüyüş yollarını ile bahçenizin konumlandırmasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bahçenizdeki oturma alanı olarak planladığınız noktaya daha kolay bir şekilde ulaşmanızı veya piknik alanı gibi düşündüğünüz alanları birbirinden ayırmanıza yardımcı olacaktır.

Basit malzemeler ile dekorasyon

Bu malzemeler arasında ilk önce araba lastikleri, boş şişeler, kilden yapılmış küçük testiler gibi sayamayacağımız birçok ürünleri kullanabilirsiniz. Bu yüzden işinize yaramayacağını düşündüğünüz ürünleri bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Bu sebeple sizlere örnek teşkil edeceğine inandığımız bazı bahçe dekorasyon resimlerini aşağıda paylaşıyor olacağız. Ayrıca bu ürünler dışında sizlerde hayal gücünüzü kullanarak yeni tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

Bahçe-Teras-Balkon dekorasyonu bölümümüzdeki tüm makalelere BURADAN ulaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER