23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaKadıncaAdet Döneminde Seyahat Etmek

Adet Döneminde Seyahat Etmek

Adet Döneminde Seyahat Etmek

Bayanlar dönemsel olarak belli bir zamanlarda yaratılış itibariyle adet dönemini yaşamaktadırlar. Bu yüzden pek çok bayan adet döneminde seyahat etmekten kaçınırlar. Adet döneminde mecbur kalındığı için seyahat etmek zorunda kalan bayanların dikkat etmesi gereken durumlar vardır.

Özellikle adet dönemlerinizde seyahat etmeniz gerektiği zaman sık sık mola vererek pet temizliğine özen gösterin. Sık sık pet değişimi yaparsanız enfeksiyon kapma riskiniz ortadan kalkacaktır. Eğer aşırı kanamanız oluyorsa oturacağınız koltuğun üstüne minder koyup koltuğun temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında kanamanız çok oluyorsa normal pet yerine hasta bezi kullanabilirsiniz. Böylece hasta bezi daha kalın olduğundan kanı içine çekeceği için yolculuk yaparken daha rahat edersiniz. Bunun dışında adet dönemlerinde seyahat etmeniz gerektiğinde otobüs ile seyahat etmek yerine otomobil ile seyahat etmeyi tercih ediniz. Böylece sık sık mola verebilirsiniz ve daha rahat edersiniz.

Adet psikolojisi

Bayanlar adet öncesi farklı belirtiler yaşar. Bazı bayanlar adet dönemini çok şiddetli ağrılar ile geçirirken bazı bayanlar çok hafif belirtiler ile bu dönemi atlatır. Adet dönemi başlamadan 1 hafta öncesinde belirtilerini fark edebilirsiniz. Birçok bayan ortalama adet tarihini tahmin edebilir ancak bazı durumlarda adet dönemleri değişkenlik gösterebilir.

Adet psikolojisi kişiden kişiye farklılık gösterir. Şiddetli ağrı, halsizlik yaşayan bayanlar için adet dönemi kötü bir psikolojik çöküntü haline gelebilir. Ağrısız ve günlük yaşantısına devam eden bireyler için sıradan bir psikolojidir. Adet döneminde psikolojik sıkıntı içerisindeyseniz önce bir jinekoloğa, sonra bir psikologdan destek alabilirsiniz. Böylece jinekolog yardımı ile kanamanızla ilgili problem çözülür ve psikolojik açıdan rahatlarsınız.

Böylece geçirmek zorunda olduğunuz seyahatler size eziyet olmaz ve adet dönemlerinizde de yolculuk yapmaktan keyif alırsınız. Gereken tedbirleri aldıktan sonra adet dönemlerinizde kendinizi kısıtlamanıza gerek duymazsınız. Sizler de kendiniz için en iyi rahatlama yöntemlerini araştırın, gerekli tedbiri alın ve adet döneminiz daha keyifli hale gelsin.

Regl Dönemi kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER