25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaKadıncaAdet Döneminde Saç Boyatmak

Adet Döneminde Saç Boyatmak

Adet Döneminde Saç Boyatmak

Adet dönemi kadında hormonsal dengelerin altüst olduğu vücut ısısının yükseldiği bir dönemdir. Bu yüzden adet döneminde saç boyatmak diğer zamanlara kıyasla saç boyası çok iyi tutmaz. Çünkü hormonsal değişiklikler boyanın beklenen etkiyi göstermesini engeller. Özellikle sarı ve kızıl saçlı kadınlarda adet döneminde saç boyatılması sonuçları her zaman olumsuz olacaktır. Saçlarda beyazlar varsa yine kapatılması zor olur. Adet dönemi bir kadın için fiziksel ya da ruhsal açıdan değişiklikler yaşadığı bir dönemdir. Bu dönem içerisinde saç boyatmak ve tüylerin alımı gibi kadınsal ihtiyaçlarda sorun yaşamanıza neden olacaktır.

Adet döneminde vücut ısısında yükselmeler olur. Bu sebeple saç renginde köklü değişiklikler yapılmamalıdır, koyu ve kahverengi tonlardaki boyalar ya da balyaj, röfle gibi işlemler için adet dönemlerinde yapılabilir işlemler arasındadır. Kadınlar için en hassas dönemlerden biri olan adet dönemi hormon dengelerinin değiştiği ve kadın vücudunun kimyasal her şeye tepki verdiği dönemdir.

Boya sırasında saç derisinde tahriş olur mu?

Bir kadın adetli döneminde saç boyatmaya kalkışırsa saç derisinde yanmalar ve kaşıntılar yaşanacaktır. Boyanın tutma ihtimali de bir o kadar zayıftır. Boya tutsa bile kısa sürede akma ihtimali de oldukça yüksektir.

Adet döneminde saç boyatılırsa nasıl sonuçlar elde edilir?

Adet dönemi kadında hormon dengelerin değiştiği ve vücut sıcaklığının arttığı bir dönemdir. Bu dönemde saç boyatılma yapıldığı zaman hatta fön çektirildiği zaman bile istenen sonuç elde edilemez. Beyaz saç kapatılamaz, iddialı köklü değişimleri kapsayan boya renklerinde tutma yaşanamaz. Saçlar koyu renk boyanacaksa bu sorunlar geçerli değildir.
Sağlıklı bir kadın her ay adet görür ve bu dönemde de vücudunda bir sürü değişimler ardı arkasına yaşanır. Adet dönemi içerisinde iken kadında fiziksel bir değişim sürecine girer ki, vücut ödem tutar, kilo artışları olur. Ancak adet döneminin sona ermesi ile birlikte bu değişimler sona erer ve vücut doğal haline döner. İşte bu noktada önerilen kadın için kuaför işlemlerinin ve boyaya dair her değişimin bu dönem sonrasında yaptırılmasıdır.

Regl Dönemi kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER