Yumurtlama Dönemi Hesaplama

0
496

Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Anne olmak için en uygun günleri hesaplamak çok önemlidir. Aşağıda yer alan Yumurtlama Dönemi Hesaplama modülü ile sizin için en uygun günleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Hesaplama modülümüzde yer alan tarih bölümüne en son görmüş olduğunuz adet gününün başlangıçını yazmalısınız.

[GENCSaglik form=”YumurtlamaDonemiHesaplama” renk=”Pembe”]

 

Adet dönemi düzenli olan anne adaylarında yumurtlama dönemi adet kanaması başlamadan yaklaşık olarak 14 gün öncesinden başlar. Adet döngüsünü 28 gün olarak baz aldığımızda ise yumurtlama dönemi adet döngüsü içerisinde 14.güne tekabul eder. Kadının yumurtalıkların ayrılan yumurta 1 hafta içerisinde yumurtalık kanalında hareket ederek döllenmeyi bekler. Bu süreç içerisinde bir döllenme durumu oluşmaz ise yumurta adet kanaması ile vücuttan dışarı atılır. Bu 1 haftalık dönem içerisinde hamile kalmak için en uygun zaman dilimidir.

Partnerinizle bu dönem içerisinde 2-3 günde bir cinsel ilişkiye girerek hamile kalma şansınızı artırabilirsiniz. Hergün cinsel ilişkiye girerek hamile kalma şansınızı arttırmak yerine azaltabileceğinizi unutmayınız. Erkek sperm sayının azalması hamile kalma şansınızı azaltacağından dolayı 2-3 günde bir cinsel ilişkiye girmek anne olma şansınızı artıracaktır.

Adet Sapmaları

Ortalama adet döngüsü 28 gün olmayan bayanlarda bu durum biraz daha farklılık göstermektedir. Bu yüzden hesaplama modülüne adet döngüsü gün sayısını kendi adet döngü sürenizi girdiğinizden emin olmalısınız.

Adet döngü süresi 21 günden kısa süren bayanlarda bu durum çok daha farklı olup kesin ve net bilgi için jinekoloji uzmanınıza kontrol olmanız gerekmektedir.

*** Lütfen Dikkat***

Yumurtlama Dönemi Hesaplama Modülümüz anne adaylarına hamile kalmak için en uygun dönemi bilgilendirmek amacıyla sitemiz içerisinde yer almaktadır. Bu modüldeki hesaplama yöntemini kullanarak doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.