23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaKadıncaHesaplamalarYumurtlama Dönemi Hesaplama

Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Anne olmak için en uygun günleri hesaplamak çok önemlidir. Aşağıda yer alan Yumurtlama Dönemi Hesaplama modülü ile sizin için en uygun günleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Hesaplama modülümüzde yer alan tarih bölümüne en son görmüş olduğunuz adet gününün başlangıcını yazmalısınız.

Son Adet Başlangıç Tarihi

Adet Düzeni (Genelde 28 gün)

Adet dönemi düzenli olan anne adaylarında yumurtlama dönemi âdet kanaması başlamadan yaklaşık olarak 14 gün öncesinden başlar. Bu yüzden adet döngüsünü 28 gün olarak baz alınmaktadır. Bu yüzden yumurtlama dönemi adet döngüsü içerisinde 14.güne tekabül eder. Kadının yumurtalıkların ayrılan yumurta 1 hafta içerisinde yumurtalık kanalında hareket ederek döllenmeyi bekler. Bu süreç içerisinde bir döllenme durumu oluşmaz ise yumurta âdet kanaması ile vücuttan dışarı atılır. Bu 1 haftalık dönem içerisinde hamile kalmak için en uygun zaman dilimidir.

Partnerinizle bu dönem içerisinde 2-3 günde bir cinsel ilişkiye girerek hamile kalma şansınızı artırabilirsiniz. Fakat her gün cinsel ilişkiye girerek hamile kalma şansınızı arttırmak yerine azaltabileceğinizi unutmayınız. Bu nedenle erkek sperm sayının azalması hamile kalma şansınızı azaltacağından dolayı 2-3 günde bir cinsel ilişkiye girmek anne olma şansınızı artıracaktır.

Adet sapmaları

Ortalama adet döngüsü 28 gün olmayan bayanlarda bu durum biraz daha farklılık göstermektedir. Bu yüzden hesaplama modülüne adet döngüsü gün sayısını kendi adet döngü sürenizi girdiğinizden emin olmalısınız.

*** Lütfen Dikkat***

Yumurtlama Dönemi Hesaplama Modülümüz anne adaylarına hamile kalmak için en uygun dönemi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu sebeple bu modüldeki hesaplama yöntemini kullanarak doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır.

Hesaplamalar bölümünde yer alan tüm hesaplama modüllerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER