13 Nisan Cumartesi 2024
AnasayfaDekorasyonYatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Özel alanınız, aynı zamanda dinlenme alanınız olan yatak odaları çoğu insan için evinizin önemli noktasıdır…  Bu yüzden Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? sorularınıza böylelikle cevap bulabileceğiniz yazımızla karşınızdayız. Duvarların renginden tutunda hatta kullanılan eşyaların hepsi uykuyu ve dinlenmeyi çağrıştırmalıdır. Dolayısıyla yatak odası dekorasyonunu çok dikkatli yapmanızı öneriyoruz.

Sadelikten hoşlanıyorsanız, şatafatlı eşyalardan hoşlanmıyorsanız o halde yatak odanızda soft renkler ideal bir seçim olacaktır.  Bunun yanı sıra pastel tonlarını kendi zevkinizle harmanlayarak odanın havasını değiştirebilirsiniz. Geçtiğimiz yıllara göz attığımızda yatak odalarında genellikle beyaz ve krem rengi tonlarının ağırlıklı olduğunu görüyoruz.

Büyük bir odaya sahipseniz yatağınızı ve komodinlerinizi yerleştirdikten sonra arta kalan yerlere makyaj masası, küçük bir kütüphane veya jozefin koltuk yerleştirebilirsiniz. Fakat büyük bir yatak odanız yoksa kayar kapaklı dolaplar kullanmanız alanı değerlendirmeniz açısından faydalı olacaktır. Ayrıca yatak odanız güneş almıyorsa dolapların içerisinde aydınlatma olması size ileride büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Yatağınızın yan taraflarında yeteri kadar boşluk bulunmuyorsa eğer komodinleri konumlandırmanız ne yazık ki sizi zorlayacaktır. Fakat yatağınızın yanında yeteri kadar boşluk yoksa küçük, modern sehpalar kullanabileceğiniz gibi bunun yanında büyük bir tuvalet masası ile de bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.  Bunun yanı sıra duvara monte edeceğiniz küçük raflarda işinize yarayabilir.

Elbette ki yatak odanızda bulunun en önemli ürün şüphesiz yatağınız…

Yatak seçiminde dikkat edilmesi gereken durumlar

Yatak almadan önce ilk olarak nasıl bir yatakta uyumak istediğinizi bilmelisiniz. Bu yüzden yatak almadan önce yatağınızın vücut yapınıza uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Uygun bir yatak seçimi yapmazsanız eğer bu nedenle aldığınız yatak size zamanla eziyet olacaktır.

Terleme ve koku önleyici özel kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte teknolojinin ilerlemesiyle birlikte nano teknoloji sistemi ile üretilmiş olan Antialerjik kumaşlardan yapılmış olan yatak seçimine dikkat ediniz. Yatağın boyu yatakta yatacak kişinin boyundan 15-20 cm uzun olmalı hatta enden ise 160 cm uzunluğunda olabilir. Çünkü yatağınızda kullanacağınız çarşaf ve nevresim boyları genellikle 160×220 cm ebadında olmaktadır. Bunun dışında küçük alanlar için bazalı yatak tercihi yaparak alandan tasarruf edebilirsiniz.

Kişinin zevkine ve tercihine göre yatağının ucuna puf, sedir veya bazalı sedir yerleştirebilir.  Hem şık bir görüntü olmasının yanı sıra hemde kendinize uygun bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

Son olarak bayanların yaptığı en büyük dekorasyon hatalarından biride şatafatlı, göz yoracak nevresim ve yatak örtüleri tercih etmeleridir. Bu yüzden hafif, göz yormayacak desenler hatta doğal kumaşlar tercih etmeniz sıcak bir ortamın oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Yatak odası bölümümüzde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

 

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER