26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaKadıncaTüp Bebekte Hamilelik Şansı

Tüp Bebekte Hamilelik Şansı

Tüp Bebekte Hamilelik Şansı

Normal yollarla hamile kalamayan kadın, bunun nedenlerini öğrenmek için alanında uzman doktora giderek muayene olmaktadır. Doktorlar yapılacak test sonuçlarına göre çiftlerin çocuk sahibi olabilmeleri için onlara Tüp Bebekte Hamilelik Şansı ‘nın olduğunu söyleyerek bu alana yönlendirebiliyorlar.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin bilmesi gerekenler

Eğer doktorunuz tahlil ve testlerin sonucunda tüp bebek yapılmasına karar vermişse bu konuda çiftlerin birbirine destek olarak tedavi sürecine hazır olup, olmadıklarına karar vermesi gerekiyor. İleri teknolojik imkanlar çerçevesinde gerçekleşen tüm uygulamalar alanında uzman doktor tarafından kusursuz şekilde yapılmaktadır. Bu yüzden Tüp bebek yöntemi ile başarı oranını artırmak için tercih edeceğiniz uzman doktor ve tüp bebek merkezinin güven vermesi ve son teknolojik donanımla faaliyetlerini sürdürmesi gerekir.

Tüp bebekte hamilelik şansını artıracak faktörler

Tedaviye olumsuz etki oluşturacak ortamlarda uzak kalmalı ve düzenli olarak spor yaparak vücudunuzu dinç kalmasını sağlamalısınız. Fakat burada dikkat edilmesi gereken önemli etkenlerden en önemlisi tedaviye üç ay kala ağır egzersiz ve spor hareketlerinden uzak kalmanız gerekir.

Anne adayının yaşının önemi

Kadının yaşı tüp bebek başarı oranını artıran en önemli faktörler arasında gösteriliyor. Günümüzde giderek artan çocuk sahibi olamama sorunu özellikle geç yaşta gerçekleşen evliliklerin bir sonucu olarak görülmektedir. Bu yüzden çalışan bayanlar bu nedenden dolayı evlilik planlarını erteleme durumunda kalabiliyor. Bu durumda da kadın yaşının ilerlemesi çocuk sahibi olma ihtimalini ve şansını azalmasına neden olmaktadır.

Kadının hamile kalabileceği en ideal yaş aralığı 20 ve 25 yaş arasıdır. Bu yaş aralığında kadınların yumurta rezervleri daha sağlıklı ve fazladır. Fakat yaş ilerledikçe düşen yumurta rezervi sayısı ve canlılık çocuk sahibi olabilme ihtimalini düşürmektedir. 25 ila 35 yaşına kadar tüp bebek yapabilme ihtimalinizde oldukça fazladır. Fakat 35 sonrasında kadının yumurta rezervi düşmesi nedeni ile çocuk sahibi olabilme şansı giderek azalıyor.

Tüp bebek merkezi seçimi ve uzman seçimi

  • Tüp bebek merkezinin teknolojik cihazlara sahip olması ve hijyen kurallarına uygun olarak işlemleri yapması…
  • İnternette araştırma yaparak bulduğunuz tüp bebek merkezi ile ilgili tüm yorumları okuyup kararınızı verebilirsiniz.
  • Eş desteği bu süreçte en önemli faktörler arasında yer alıyor.
  • Vitamin desteği son derece önemlidir. A vitamini, D ve E vitamini kadınların alması gereken en önemli gıda takviyeler arasında gösteriliyor.

Kadın yaş faktörü kişiden kişiye göre değişir mi?

Kadınların çocuk sahibi olmak istedikleri yaş aralığı çocuk sahibi olma şansını azaltabilmektedir. Kişiden kişiye değişen bu oran her kadında bir görülmez. Yaş ilerledikçe kadında yumurta rezervi azalır ve bu azalmada kadının gebe kalmasını olumsuz yönde etkiler.

Tüp Bebek kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER