21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaYalnızlık Hissinden Kurtulmak

Yalnızlık Hissinden Kurtulmak

Yalnızlık Hissinden Kurtulmak

İnsan sosyal bir canlıdır ve insanlar hayatını diğer insanlar ile paylaşmak isterler. Yalnızlık kimi zaman aranılan bir şey olsa da uzun süren yalnızlık kişileri mutsuz etmektedir. Çünkü insanlar mutluluğu paylaştığında gerçekten mutlu olduğunu hissederler. Pek çok insan yalnızlık duygusundan şikâyet etmektedir. Bu yüzden en kısa sürede bu yalnızlık hissinden kurtulmak için adım atmalısınız.

Yalnızlık duygusu kişileri zorunlu bir durum da kalmadığı sürece kendilerinin tercih ettiği bir durumdur. İlk başlarda kendileri tercih ettiği bu durumdan zaman içerisinde kişiler sıkılarak kurtulma arayışına girmek isterler.

Bu duyguların yanı sıra insanlar diğer insanlar tarafından çok fazla üzülüp kırıldığında da yalnızlığı tercih etmektedirler. İnsanlar ne kadar yalnızlığı tercih etse de bütün ömürlerini bu şekilde geçiremezler.

Sürekli yalnızlık hissi kişilere hem psikolojik hem de fizyolojik olarak zarar da verebilir. Yalnızlık hissi bir süre sonra insanları depresyona sürüklemektedir. Depresyon halindeki insanlar ise bu durumdan kurtulamadın da vücutları fizyolojik olarak bu duruma tepki göstermeye başlar.

Yalnızlık hissinden kurtulmak için birtakım yollar bulunmaktadır. Sizlerde bu yolları tarzı yetenek hayatınıza insanlar alabiliriz ve yalnızlık hissinden kurtulabilirsiniz.

Anlatırken sizi dinleyecek insanlarla vakit geçirin

İnsanın çevresinde çok sayıda insan bulunmaktadır. Fakat bu insanların hepsi sizin yalnızlığınıza çare olamaz. Siz bir şey anlatmak istediğinizde sizi dinlemek yerine sadece kendi dertlerini anlatan insanlar size değer vermek yerine sadece kendilerini önemseyerek dertlerine sizinle paylaşırlar.

Bu insanlar size gerçekten değer veren insanlar değildir. Çevrenizde bu gibi insanlar varsa onlardan uzak durup gerçekten sizi dinleyen insanlar ile vakit geçirmeye çalışmalısınız.

İçinize kapanmaktan vazgeçin

Yalnızlığı tercih eden insanların pek çoğu içe kapanık insanlardır. İçe kapanık insanlar kendilerini diğer insanlarda soyutlayarak dertlerini paylaşmak istemezler.

Sizlerde herhangi bir sıkıntınız olduğunda bunu tek başınıza çözmek yerine çevrenizdeki insanlar ile paylaşarak bir çare arayışına girebilirsiniz.

Yeni ortamlar keşfedin

Hayatınızı bildiğiniz bir ortam üzerinden devam ettirmek zorunda değilsiniz. Sizi anlayan insanlar bulunduğunuz ortamlarda olmaması zaten sizi bu yalnızlık hissine kapılmanıza neden olmaktadır. Kendinizi yalnızlaştırmak yerine yeni ortamlar bularak bu ortamlardaki insanlar ile yeni arkadaşlıklar kurmaya çalışarak devam ettirebilirsiniz.

İlişkiler ve Psikoloji bölümümüzdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER