23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikTırnak BakımıTırnaklarınız İçin Bakım Önerileri

Tırnaklarınız İçin Bakım Önerileri

Tırnaklarınız İçin Bakım Önerileri

Tırnaklarınız bazı nedenlerden dolayı güçsüzleşip kırılabilirler. Bu yazımızda siz meleklerimize   Tırnaklarınız için bakım önerileri konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Tırnaklar özellikle bayanlar için önemli bir güzellik unsurudur. Renkli ojeler ile tırnakları güzelleştirmek mümkündür ancak, uzun ve bakımlı tırnaklarda daha hoş görünmesini sağlayan ojelerin de kuru olmamasına dikkat etmek gerekir.

Tırnak bakımı için pahalı ürünlere ihtiyaç duymadan evinizde doğal yollardan tırnak bakımınızı sağlayabilirsiniz.

Tırnak bakımı için tavsiyeler

Tırnaklarınız için güçlendirici etkiye sahip doğal ve vitamin içeren limon mucizesi ile tırnaklarınızın sararmasını önleyip güçlü olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir limonu ortadan ikiye bölerek bir içine birkaç damla saf zeytin yağını damlatarak tırnaklarınızı içine sokarak 15 dakika bekletin. Bu uygulamayı haftada en az 3 kere bu uygulamayı yaparak tırnaklarınızı güçlendirin.

Ojeyi tırnağınız da çok bekletmeyin: Tırnağınız da kullandığınız ojeyi çok fazla tırnakta tutmak tırnağın hava almamasını sağlar bu nedenle 2 günden sonra tırnaklardaki ojeyi yenilemeniz ve tırnakların bakımını yapmanız gerekir.

Eldiven kullanımı: Ev işlerinde mutlaka eldiven kullanmanız önerilmektedir. Özellikle ameliyat eldivenleri ile daha rahat edersiniz. Tırnaklarınızı kimyasallardan uzak tutmanız gerekir. Tırnakları güçsüzleştiren maddelerin tırnaklara zarar verdiği unutulmamalıdır.

Tırnaklar için bakım yağları: Tırnaklarınızı düzenli olarak yatmadan önce bakım yağları kullanarak güçlendirebilirsiniz. Her akşam düzenli olarak tırnak bakım yağlarından faydalanın tırnaklarınızın nasıl uzadığını görün.

Tırnak bakımı için tavsiyeler

  • İş yaparken eldiven kullanmaya önem gösterin.
  • Tırnakları yeme alışkanlığından vazgeçilmeli
  • Tırnakların yanları törpülenmemelidir
  • Tırnaklardaki ojenin asetonla çıkarılması gerekir

Tırnakların bakımına özen göstererek tırnakları güçsüz olmaktan koruyabilir ve dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Evde kullanabileceğiniz kolaylıkla bulunan bir ürün ise karbonattır. Karbonat malzemesi içerdiği anti bakteriyel özelliği sayesinde tırnaklardaki mantara karşı koyabilmektedir. Fakat karbonat kullanımı tırnakları hassas olan kişilerde yanma hissi oluşmasına neden olmaktadır.

1 yemek kaşığı karbonat ve 1 bardak suyu iyice karıştırarak bu karışımda tırnaklarınız 15 dakika bekleterek tırnak bakımınızı haftada 3 kere olmak üzere tekrar edin.

Tırnak bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER