23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikCilt BakımıSivilcelere Doğal Çözüm

Sivilcelere Doğal Çözüm

Sivilcelere Doğal Çözüm

Özellikle büyük ve ağrılı sivilceler hayatımızın bazı dönemlerinde yaşamış olduğumuz sorunlardan biridir. Özellikle kadınların aylık regl periyotlarında sıklıkla yaşamış olduğu hem estetik bozukluğa hem de ağrıya neden olan problemler arasında yer alır. Sivilcelere doğal çözüm yoluyla müdahale ederek bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Sivilceler hormon değişimleri başta olmak üzere yanlış yapılan bakım ve makyaj uygulamalarına bağlı olarak cilt yüzeyinde bulunan gözeneklerin tıkanması ile de ortaya çıkmaktadır. Genellikle yoğun iltihaplı olarak oluşan bu sivilceler ağrı ve sızıya neden olur. Büyük ve ağrılı olarak çıkan bu sivilcelere uygulanan doğal çözümler ile ağrı azaltılarak sivilcenin küçülerek kaybolması sağlanır.

Sivilcelere Doğal Çözüm olarak önerilen ürünler içerisinde asit oranı yüksek olan limon gibi ürünlerden yararlanacağız.

Sivilceler için limon ile hazırlanan doğal karışımlar

Sivilceler için limon ile hazırlanmış özel tarifler etkili en etkili çözümler arasında yer alır. Büyük ve iltihaplı sivilcenin üzerine limon karbonat ve bal karışımından hazırlanmış karışımın uygulanması ile sivilcenin küçülmesi ve ağrının azaltılması sağlanacaktır. Limon içerisindeki asitlerin antiseptik özelliği hem de sivilcelerin küçülerek kaybolmasına yardım edecek özellik taşımaktadır.

Limon kadar etkili olan asitli doğal ürünler arasında sirkede yer alır. Büyük ve iltihaplı sivilcelerin üzerine sürülen sirke sivilcenin iyileşmesine ve ağrının azalmasına yardımcı olacaktır.

Sivilcelerin tedavisinde çay ağacı yağı kullanılmalıdır

Sivilceleriniz için çay ağacı bitkisi antiseptik özelliği sayesinde cildinizde mikrop oluşumunu ve sivilce oluşumunu önlemektedir. Çay ağacı yağı eski zamanlardan bu yana kadınların sivilce tedavilerinde kullandığı yöntemler arasında yer almaktadır. Çay ağacı yağı aktarlarda doğal olarak hazırlanmış şişelerde satışa sunulmaktadır.

Uygulanacak bölgeye çay ağacı yağını pamuğun üzerine dökerek sivilcelerin üzerine bastırmadan sürmelisiniz. Çay ağacı yağını su ile seyrelterek günlük hayatta tonik olarak da uygulayabilirsiniz.

Cilt Bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER