1 Temmuz Cuma 2022
AnasayfaGüzellikEstetikSelülit İçin Cilt Maskeleri

Selülit İçin Cilt Maskeleri

Selülit İçin Cilt Maskeleri

Selülit rahatsızlığı tüm bayanların canını sıkan bir durumdur. Evimizde basit malzemeler yardımıyla doğal Selülit İçin Cilt Maskeleri yapmak istermisiniz. Evde hazırlayacağımız bu maske sayesinde hem doğal maskeler yapabilme dışında maddi yönden de siz meleklerimizi masrafa sokmayacaktır.

Pek çok kadının kalça ve bacak bölgelerinde ortaya çıkan ve görünüşü itibariyle de moral bozucu bir niteliğe sahip olan selülitler, oldukça sık rastlanan bir  estetik sorundur. Daha ziyade genetik yatkınlığa bağlı olarak tetiklenen bir durum olsa da, yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik ve hormonlar da selülit oluşumuna yol açan faktörler arasında sıralanabilmektedir.

Peki estetik anlamda büyük bir problem olan selülit için cilt maskeleri mevcut mu? Her ne kadar selüliti tamamıyla ortadan kaldıran bir tedavi mevcut değilse de, selülit oluşumuna yol açan faktörler göz önünde bulundurulduğunda faydalı sağlayabilmek, önerilmekte olan ve her şeyden önemlisi tamamen doğal malzemeler ile hazırlanmış olan selülit malzemeleri muhakkak işe yarayacaktır.

Selülit için cilt maskeleri ile ilgili vereceğimiz tarifler içerisinde cildinizde alerjiye yol açacak besinler mevcut ise, bu maskeyi kesinlikle uygulamayınız. Alerji testi için ise, hazırlamış olduğunuz maskeyi öncelikle bileğinize küçük bir miktar sürerek deneyin.

Selülit oluşumunun önüne geçmek için tarifini vereceğimiz maskelerin öncesinde; birtakım önerilerde bulunmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Düzenli bir spor alışkanlığı geliştirmek ve yine bol su içmeye dikkat etmek selülitli olan bölgedeki yağların erimesini sağlamakla birlikte aynı zamanda yeniden oluşumunu da önlemekte ve bacaklarınızdan büyük ölçüde silinebilmektedir.

Selülite Karşı Kahve ve Tarçınlı Maske

Kahve ve Tarçınlı Maske

Badem yağı ve kahve ile hazırlayabileceğiniz bu maske sayesinde selülitli olan bölgeyi hem besleyecek ve hem de sıkılaştıracaksınız. Ancak yalnızca kahve ile selüliti yok etmek mümkün değildir. Çünkü kahve yalnızca, içeriğindeki kafein sayesinde bölgeyi sıkılaştırmada etkilidir.  Bundan dolayı kahve maskesi uygularken bu uygulamanın geçici bir yöntemden ibaret olduğu bilinmelidir. Kan akışını hızlandırmaya yardımcı olması hasebiyle kahve, selülit görünümünün azaltılmasında etkili olmakla birlikte bir tedavi metodu değildir.

Maskenin içeriğinde yer alan tarçın, kan akışını hızlandırıp bölgenin sıkılaşmasını sağlarken; badem yağı ise bacakları besleyerek canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Şimdi gelelim maskemizi hazırlama aşamasına:

Gerekli Malzemeler: Kahve ve tarçınlı maskeyi hazırlamak için gerekli olan malzemeler; 2 çorba kaşığı kadar öğütülmüş kahve çekirdeği, 1 çorba kaşığı badem yağı, 2 çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Tüm malzemeler uygun bir kabın içerisine alınır ve güzelce karıştırılır. Elde edilen karışım, selülitli olan bölgeye birkaç dakika kadar dairesel masaj hareketleri ile uygulanır ve ortalama 1-2 dakika kadar o şekilde beklendikten sonra bol su ile yıkanıp güzelce durulanır. Haftada iki üç kez tekrarlanması gereken bu uygulama sayesinde bölgedeki selülitlerde gözle görünür bir azalma hissedilecektir.

Selülitlere Karşı Kil Maskesi

Selülitlere Karşı Kil Maskesi

Eski zamanlardan beri bayanların cilt maskesi malzemesi olan Kil ile evinizdeki malzemeleri kullanarak muazzam bir maske elde edebilirsiniz. Kil kurumaya başladığında cildin sıkılaşmasına neden olduğundan dolayı selülitlerimiz için vazgeçilmez bir malzemedir.

Gerekli Malzemeler: Kil malzemesi için gerekli malzemeler; 1 paket kil, 1 tatlı kaşığı limon, 2 çay kaşığı portakal yağı, 2 çay kaşığı tarçın ve 1 Bardak Ilık Su

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Tüm malzemeler uygun bir kabın içerisinde güzelce kabın içerisinde güzelce karıştırılır ve krem kıvamına kadar gelene dek su ilave edilir. Daha sonra krem haline gelmiş olan bu maske selülitli bölgeye masaj hareketleri ile uygulanır ve bölge, ısısını koruması için streç film ile güzelce sarılır. Yaklaşık 30 dakika kadar bu şekilde bekledikten sonra güzelce yıkanıp durulanır polska-ed.com. Haftada 2 defa yapmanız durumunda selülit olan bölgede ciddi bir azalma olduğunu göreceksiniz.

Selülit Nedir, Neden Oluşur ve Selülite Karşı Alınabilecek önlemler hakkındaki makalemize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER