21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaGüzellikEstetikRahatsız Edici Tüylerden Kurtulmak

Rahatsız Edici Tüylerden Kurtulmak

Rahatsız Edici Tüylerden Kurtulmak

Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yöntemi vardır. Vücudunuzda rahatsız edici tüylerden farklı yöntemlerle geçici de olsa kurtulmak mümkündür. Yüzdeki tüylerden kurtulmak için genellikle için ip ve cımbız tercih edilmektedir. Diğer bir yöntem ise yüz ağdasıdır. Kol ve bacak bölgeleri için hamam otu tozu, ağda ve epilasyon aleti kullanılmaktadır. Koltuk altları ve bikini bölgeleri hassas olduğundan dolayı tüy dökücü kremler sıklıkla tercih edilmektedir.

Son zamanlarda kozmetik markaları tarafından tüy dökücü spreyleri de istenmeyen tüyler için tasarlanmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte istenmeyen tüylerde daha etkili ve kalıcı sonuçlar veren lazer epilasyon yöntemi kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon yöntemi

Lazer epilasyon yöntemi vücuttaki kılların köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesi veya azaltma işlemidir. Bu işlemini cihazı kullanmayı bilen profesyonel güzellik uzmanı tarafından yapılması uygun olacaktır. Koltuk altı lazer epilasyon işlemi iki ya da üç seansta kollarda seyrelme görülürken bacak ve kol bölgesinde kollarda seyrelme beş ya da altı seansı bulmaktadır.

Bazı cilt tiplerinde tüm vücuttaki kollarda seyrelme sekiz seansta tamamlanırken bazı cilt tiplerinde ise on iki ya da ön üç seansı bulabilmektedir. Lazer epilasyon yöntemi vücuttaki istenmeyen kılları kesin olarak bitirmez ama seyreltir. Bazı cilt tiplerinde vücutta istenmeyen tüyler bitme seviyesinde seyrelmeleri görülmektedir.

Balmumu ağda kullanımı

Yüz bölgesinde bulunan kısa tüylerde oldukça etkili bir temizlik sağlayan balmumu ağdanın kullanımı oldukça pratiktir. Ağda bezi kullanılmadan uygulanan balmumu ağdanın en iyi özelliklerinden birisi de diğer şekerli ağdalar kadar acı vermemesi özelliğidir.
Balmumu ağdayı küçük bir cezvede ya da kaplı ağda makinelerinde ısıtıp küçük bir spatula yardımıyla istediğiniz incelikte kaş ve bıyık bölgelerine sürüp iki dakika bekledikten sonra kolay bir şekilde sertleşen balmumu ağdayı kaldırabilirsiniz. Şeker içermeyen doğal balmumu ağda bulaşma yapmadan en küçük tüyleri bile kaldırır.

Estetik kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER