23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaKınaKına Gecesi Süslemeleri

Kına Gecesi Süslemeleri

Kına Gecesi Süslemeleri

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte düğün, nişan ve kına mevsimi de gelmiş olur. Evlenecek olan gençler için en önemli gecelerden biri de kına geceleridir. Kına gecenizin akıllarda kalması için her detayı, en ince yarıntısına kadar planlamış olmanız gerekir. Sizin yerinize bu planlamayı yapacak olan organizasyon firmaları da bulunmaktadır. Ancak kına gecenizde her şeyin sizin emeğinizle olmasını isterseniz, hazırlıklarınızı ona göre yapmanız gerekir. Kına gecesi süslemeleri nasıl yapılır, nasıl planlanır detaylı olarak anlatalım.

Nasıl bir kına gecesi istediğinize karar verin

Eğer kına geceniz bahar veya yaz aylarına denk geliyorsa, kına gecenizi açık havada yapabilirsiniz. Bu sayede hem konuklarınız rahat eder hem de gönlünüze göre eğlenebilirsiniz. Kına gecesi hazırlıkları için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Kına gecenize hazırlanmadan önce kıyafetinizin ne renk ve nasıl olacağına karar vermelisiniz. Bindallı ya da kaftanınıza göre süslemelerinizi planlamanız gerekecektir.
  • Misafirlerinizi ağırlayacağınız mekân seçimini önceden yapmış olmanız gerekir.
  • Mekâna uygun kına gecesi konsepti belirlemeniz gerekir.
  • Konseptinize uygun olacak şekilde hazırlık listesi yapmalısınız. Hazırlık listenizde mumlar, tüller, balonlar, konuşma balonları, anı çerçevesi, kına tepsisi, kına tahtı, kına kemeri ve kınada kullanılacak aksesuarlar olmalıdır.
  • Kına gecenize arkadaşlarınız gelecekse, nedime aksesuarı için de bir liste yapmalısınız.
  • Kına gecenizde misafirlerinize vereceğiniz hediyelikleri belirlemelisiniz.
  • Kına gecenizde verilecek olan ikramlıkları belirlemelisiniz. Bu ikramlıkların yanında yemek de verilecekse, hangileri olacağı hakkında bir liste hazırlayabilirsiniz.
  • Kına gecenizden bir hafta önce kuaför randevunuzu almalısınız. Kıyafetinize uygun bir saç ve makyaj için önceden prova yapmalısınız.
  • Kına geceniz evde yapılacaksa düğün davetiyenize kına ile ilgili detaylı bilgi ekleyebilirsiniz. Kınanız farklı bir mekânda yapılacaksa, ayrı bir davetiye hazırlatmanızda fayda vardır.
  • Erkek evi de kına gecenize katılacaksa, hangi saatler arasında gelip gideceklerini planlamalısınız.

Süsleme önerileri

Kına gecenizin olacağı sabahtan başlayarak evinizi ya da kına gecesi yapılacak olan mekânı süslemeye başlamalısınız. Eğer evde ya da bahçenizde kına gecesi yapacaksanız, kına sabahında balkonunuza bayrak asmanız gerekir. Bu sayede misafirleriniz, hangi evde kına gecesi olduğunu anlayacaklardır.
Evinizi süslemeye gündüzden başlamanız, her şeyi kontrol edebilmeniz ve her şeyin eksiksiz olması için önemlidir. Kıyafetinize uygun olan renklerde süslemeler tercih etmeniz, gecenizin daha gösterişli olmasını sağlar. Örneğin kırmızı elbise giyecekseniz kırmızı tüller ve balonlar ile eviniz ya da bahçenizi süsleyebilirsiniz. Aynı şekilde elbiseniz pembe ya da mor ise bu renklerde süsleme yapmanız önemlidir.
Kına gecesi süslemeleri genellikle tüller ve balonlar ile yapılmaktadır. Misafirlerinizi ağırlayacağınız sandalyelerden masanıza kadar her şeyi tüller ile kaplayabilirsiniz. Ayrıca baskılı balonlar da tercih edebilirsiniz. Aydınlatmanın iyi olmasını isterseniz çeşitli ledler ile de kendi masanızın etrafını aydınlatabilirsiniz.

Kına kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER