21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaKınaKına Gecesi Şarkıları

Kına Gecesi Şarkıları

Kına Gecesi Şarkıları

Kına gecesi için gelin adayları bütün ayrıntıları düşünseler bile arada küçük ayrıntıları unutabiliyorlar. Misafirlerin yiyeceklerine, içeceklerine hatta oturma düzenine kadar her şey düşünülmüştür. Peki ya müzikler? Kına gecesi şarkıları konusunda işinizi az bile olsa kolaylaştırmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Son zamanlarda en çok tercih edilen kına gecesi şarkıları kına gecesinin coşkulu atmosferine eşlik etmektedir. Heyecanlı ve stresli bir sürecin ardından düğün hazırlıklarını tamamladıktan sonra, düğünden önceki son gün olan kına gecesi gelip çatacaktır.

Kına gecenizde çalınacak müziklerini özenle seçmek o günün anlam ve önemi için son derece önemlidir. Bu nedenle hareketli ve duygusal kına gecesi şarkıları birliğinde eğlenceli ve coşkulu kına geceleri ortaya çıkmaktadır. Kına gecesinin herkesin bildiği ve en çok sevilen şarkılar ile hareketlendirmek gerekir. Ayrıca bu geceyi unutulması imkânsız bir hatıraya dönüştürmek için en çok tercih edilen ve sevilen kına gecesi şarkılarını seçmek avantajlı olacaktır.

Kına yakılırken çalınan şarkılar

Eğer kına gecesi için bir organizasyon şirketi ile anlaşamadıysanız bu görev size kaldı demektir. Kına çıkış şarkıları ve kına yakılırken çalan şarkılar duygusal ve hüzünlü olur. Bugünün ana teması gelini ağlamasını sağlamaktır. Daha sonra oyun havasına dönüşür. ‘Kınayı getir aney’ şarkısı geleneksel veya modern bütün kına gecelerinde en çok tercih edilen parçadır. Kına gecesi müzikleri arasında yerini alan bu şarkı kına getirilirken söylenir. Kına gecesinin bir başka vazgeçilmez ise ‘yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar’ şarkısıdır. Gelini ağlatmak için davetliler tarafından hep bir ağızdan söylenir.

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bir diğer kına gecesi şarkısı ise Yeşim Salkım’ın ‘kına gecesi’ isimli hareketli şarkısıdır. Özellikle gelinler kına mekânına girerken bu güzel parça kullanılmaktadır.

Kına kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER