12 Temmuz Cuma 2024
AnasayfaKınaKına Gecesi Etkinliği

Kına Gecesi Etkinliği

Kına Gecesi Etkinliği

Bekârken mutlaka birkaç arkadaşınızın yâda çevrenizdeki kişilerin kına gecesi etkinliği eğlencesine katılmışsınızdır. Her kına gecesi, kendi adetlerine göre farklı konseptlerde hazırlanır. Kına geceniz, hayatınızın en özel günlerinden biridir ve bu geceyi farklılaştırmak isteyebilirsiniz. Eğer sıradan bir kına gecesi istemiyorsanız, sizlere değişik kına gecesi etkinlikleri konusunda bilgi verelim.

Değişik kına gecesi etkinlikleri

Günümüzde, organizasyon şirketlerinin de kına gecesi etkinliklerinde yer alması ile çok farklı konseptler hazırlanmaktadır. Kına gecenizi farklı ve eğlenceli geçirmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız değişik kına gecesi etkinlikleri listesine bir göz atmalısınız.

Hint konseptli kına gecesi etkinlikleri

Hint kınası, son yılların gittikçe popülerleşen konsepti arasında yer alır. Eğer kendinizi doğulu bir prenses gibi hissetmek istiyorsanız, bu modaya ayak uydurabilirsiniz. Hint kına gecesi konsepti için bir organizasyon şirketinden yardım alabilirsiniz. Eğer kendiniz tasarlayacaksanız, kıyafetinizi Hint tarzında bir bindallı yâda sarı abiye olarak tercih etmelisiniz. Aksesuarlar ve takılarınız altın rengi ve sakallı Hint takılarından, yapışkanlı taşlardan ve yüze yapılan dövmelerden oluşmalıdır.

Değişik kına gecesi etkinlikleri arasında en farklılarından olan Hint kına gecesini zenginleştirmek için bir Hint kınacısı kiralayabilirsiniz. Bu sayede misafirler kendini bu hünerli ellere emanet ederek, gecenize kolayca uyum sağlayabilirler. Ayrıca kına gecenizde Hint müzikleri tercih etmelisiniz. Arkadaşlarınızla birlikte Hint dansları yaparsanız, oldukça hoş ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Misafirlerinize kına hediyesi olarak da içinde Hint kınası olan küçük paketler verebilirsiniz. Bu sayede misafirleriniz, istedikleri zaman kendilerine küçük dövmeler yaparak sizi hatırlayabilirler.

SPA konseptli kına gecesi etkinlikleri

Düğün hazırlıkları yapmak, dünyanın en zor ve en stresli işlerinden biridir. Bu hazırlıklar sırasında iyice gerilip yorulduysanız, düğünden bir iki gün önceyi kendinize ayırabilirsiniz. Bu nedenle kına gecenizde gayet rahatlayacağınız ve dinleneceğiniz bir konsept olan SPA temasını tercih edebilirsiniz. SPA organizasyonu, pek çok kına gecesi alternatifinden çok daha kolaydır. Bu konseptte yapmanız gereken tek şey, sizin yanınızda gelecek olanları belirlemek ve güzel bir SPA merkezi seçmektir. SPA temalı kına gecesinde bol bol dans edip eğlenmek yerine kendinizi şımartırsınız. Arkadaşlarınızla bol bol sohbet edip keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca hoş kokulu masajlar yaptırabilir, köpük banyolarına girebilir, cilt masajı ve cilt bakımı yaptırabilirsiniz. SPA merkezinden ayrılmadan önce küçük bir kına yakma etkinliği de ekleyebilirsiniz. Bu sayede misafirleriniz hem mutlu hem de rahatlamış olarak ayrılacaklardır.

Roman konseptli kına gecesi

Romanların dansları ve eğlenceleri her ortamda dikkat çekicidir. Kına gecenizi renklendirmek ve farklı hale getirmek için siz de Romanlardan esinlenebilirsiniz. Roman konsepti hazırlayabilmek için kına gecenizde parlak morlar, dikkat çekici ve canlı kırmızılar, parlak turuncular kullanabilirsiniz. Ayrıca konsepte uyum sağlamak için misafirlerinize Shakira kemeri yani zilli kemerlerden dağıtabilirsiniz. Bu sayede misafirleriniz de Roman havası müziklerine ve danslarına eşlik edebilirler ve unutmaz bir gece yaşayabilirler.

Hamam konseptli kına gecesi

Değişik kına gecesi etkinlikleri yapmak istiyorsanız, hamamda kına gecesi yapmayı da düşünebilirsiniz. Bu sayede hem kına geceniz çok kalabalık olmaz hem de yorgunluğunuzu atarken, eğlenebilirsiniz. Hamam konseptli kına gecesinde genellikle iki aşamalı eğlence yapılmaktadır. İlk aşamada gelin hamamı yapılır ve bol bol eğlenilir. İkinci aşamada ise hamamın soğuk tarafına geçilir ve çalgılı, çengili eğlence düzenlenir. Hamamda kına gecesinin en önemli avantajı ise süslenip püslenmenize, kalabalık olmanıza yâda abiye kıyafetler taşımanıza gerek olmamasıdır. Burada yalnızca klasik peştamallar yâda bornoz peştamallar giyebilirsiniz. Hatta misafirlerinizden ayrı olmak için başınıza bir duvak takabilirsiniz. Misafirlerinize o günden hediye kalması amacıyla renkli sabunlar, keseler yâda peştamallar hediye edebilirsiniz.

Kına kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER