12 Temmuz Cuma 2024
AnasayfaSağlıkKadınlarda Saç Dökülmesi Sorunu

Kadınlarda Saç Dökülmesi Sorunu

Kadınlarda Saç Dökülmesi Sorunu

Kadınlarda saç dökülmesi sorunu sıklıkla yaşanan problemler arasında yer alır. Özellikle dönemsel olarak mevsim geçişlerinde kadınlarda sıklıkla saç dökülmesi görünür. Yaşanan saç dökülmelerinin önüne geçmek için mutlaka saç bakımları zamanında ve düzenli yapılmalıdır. Saç bakımlarının düzenli yapılması ile saç dökülmeleri zamanla azalarak seyrekleşir.

Saç bakımının ihmal edilmesi sadece saç dökülmesinin yanısıra saç derisi, egzama ve kepek problemlerine de neden olmaktadır. Bu nedenle saç bakımı ciddiye alınması gereken uygulamalar arasında yer alır. Saç dökülmesi durumu vitamin eksikliğine bağlı olarak veya bazı hastalıkların belirtisi olarak da ortaya çıkabilir.

Mevsimsel olarak yaşanan saç dökülmeleri genellikle ilkbahar ve sonbahar geçiş dönemlerinde sıklıkla karşımıza çıkan problemler arasında yer alır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Problemlerinde Alınacak Önlemler

Kadınlarda saç dökülmesi problemlerinde alınacak önlemlerin başında düzenli olarak yapılan saç bakımları yer alır. Düzenli olarak yapılan saç bakımları saç derisini ve saç köklerini beslediği için saç dökülmelerinin önüne geçen en önemli faktörler arasında yer alır.

Saçınızın yapısına uygun şampuan seçimi bu yüzden çok önemlidir. İnce ve zayıf telli saçlar için özel üretilmiş saç dökülmelerini önleyen şampuanlar tercih etmelisiniz. Saç dökülmesinin önüne geçmek için saça uygulanan ısı veren makinelerinde kullanımına dikkat edilmemelidir. Aynı zamanda çok yüksek ısılarda ve saç köklerine yakın olarak kullanılmamaya özen gösterilmelidir.

Saç kurutma makinesi ile saç kurutma işleminde ısıyı direk olarak saç köklerine vermekten kaçınılmalıdır.

Kadınlarda Vitamin Eksikliğine Bağlı Olarak Saç Dökülmeleri

Kadınlarda vitamin eksikliğine bağlı olarak gelişen saç dökülmeleri sıklıkla yaşanabilen problemler arasında yer alır. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan kadınların mutlaka doktora giderek gerekli tahlilleri yaptırması gerekir. Eğer saç dökülmeleri vitamin eksikliğine bağlı olarak gelişiyor ise doktorunuzun önermiş olduğu ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Sağlık Bilgileri bölümümüzde yer alan makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sağlık bilgileri kategorimizde yer alan tüm makalelerimiz bilgi amaçlı olup, tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER