25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaBebekİkiz Bebek Hazırlığı

İkiz Bebek Hazırlığı

İkiz Bebek Hazırlığı

İkiz bebek bekleyen anne ve babalar oldukça heyecanlı bir sürece girer. Sürprizlerle dolu bir sürece girmiş olurlar. İkiz bebek hazırlığı aynı zamanda alışveriş ve sorumluluklarında iki katına çıkacağı anlamına geliyor. Anne baba için ikiz bebek büyütmek hem çok zor hem de çok keyifli olacaktır. İkiz bebekleri büyütürken birçok şeye ihtiyaç duyulur. Ayrıca hayatınızı da kolaylaştıracak işinize yarayacak ihtiyaç listesinde neler var? Bu ihtiyaç listesini doğumdan önce hazırlanırsanız daha kolay olacak doğum süreci.

İkiz bebek bekleyen anneler alışveriş listelerinde neler olmalıdır?

Bebekler için alışveriş yapmadan önce bir liste oluşturulursa almanız gereken her şeyi almış olursunuz. Büyük bir kolaylık olacaktır. Bebekleriniz 32. haftaya girmeden bütün hazırlığını tamamlamış olmanız gerekiyor.

  • Bebek alışverişinde bebeklerin cinsiyetlerine göre kıyafet alışverişi yapılmalı. Bolca zıbın ve bebeğin kendini içinde rahat hissedeceği pamuklu kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Alışveriş listesinin en önemlisi bebek bezidir. Alacağınız bebek bezini bolca almalısınız.
  • İkiz bebeklere uygun beşik seçimi en keyifli alışverişiniz olacaktır.
  • İkili bebek arabası ve aynı zamanda iki tane puset alınmalıdır.
  • Yine iki tane oto koltuğu alınmalıdır.
  • Bebek şampuanı bebek losyonları ve bebekler için ayrı ayrı tırnak makası alınmalıdır.
  • Bebekleriniz için banyo havlusu, banyo küveti, ıslak mendil

İkiz bebekler için hastane çantasında neler olmalı?

İkiz bebekler için hastane çantasını önceden hazırlamak gerekiyor. Bebekler ve anne için gerekli olan birçok şeye ihtiyaç duyulmaktadır. Anne için iki üç pijama takımı, terlik, havlu yedek iç çamaşırları hasta bezi veya ped gibi ihtiyaç duyulan önemli şeyleri yanınıza mutlaka almalısınız. İkiz bebekler için ise bebek bezi ıslak mendil bebekler için üç dört alt üst takım zıbın biberon emzik, bebekler için kundak çarşaf ve battaniyeleri ayrıca eve dönüşte bebekleri koymak için puset götürmek gerekiyor.

Bebek hazırlığı bölümümüzde yer alan diğer makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER