23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaNasıl YapılırEvde Parfüm Nasıl Yapılır

Evde Parfüm Nasıl Yapılır

Evde Parfüm Nasıl Yapılır?

İnsanlar, toplum içerisine karışmaya başladıkları andan bugüne kadar hem dış görünümlerine hem de kişisel bakımlarına büyük oranda önem vermeye başlamışlardır. Kişisel bakımın en önemli unsurlarından biri olan parfümleri basit malzemeler ile evde parfüm nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

İlk önce hazır alınan parfümler içerisinde çoğunlukla kimyasal maddelerin bulunması insan sağlığına büyük oranda tehlikeler meydana getirebileceğini unutmayınız. Bu yüzden imkânınız doğrultusunda alacağınız ürünün markasına ve satış noktasının güvenilirliğine dikkat etmelisiniz.

Peki parfümü evde nasıl yapacağız

Parfüm, içerik olarak çiçeklerden elde edilen yağlardan yapılan bir karışım olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıklıkla parfümlerde kullanılan çiçekler; leylak, gül, lavanta, zambak, manolya ve sümbüldür. Parfüm üreticileri gerekli olan bu çiçeklerin tamamını kendi bünyesinde yürütmekte olup yapılan çalışmalar sonucunda oldukça güzel bir kokuyu müşterileri ile buluşturmaktadır.

Meleklerimizin kendilerine özel parfüm yapmak için ilk önce aşağıdaki malzemeleri hazırlamaları gerekmektedir. Malzeme konusunda sıkıntı yaşamanız durumunda internetin nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Aradığınız tüm malzemeleri internet üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Malzeme Listesi

  • 5 Damla Vanilya Yağı
  • 10 Damla Lavanta Yağı
  • 3 Damla Sandal Ağacı Yağı
  • 8 Damla Gül Yağı
  • 2 Damla Gliserin
  • 100 ml Etil Alkol

Evde parfüm yapılışı

Etil alkol, gliserin neredeyse tüm parfümlerin içerisinde bulunan, kokuların parfüme dönüşebilmesini sağlayan en önemli malzemedir. Tüm malzemeleri bulunduğunuz bölge içerisindeki aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

İlk önce bütün malzemelerimizi bir masa üzerine yerleştirelim. Orta derinlikte bir kap işimizi görecektir. Sırasıyla malzemeleri kabımızın içerisine boşaltarak iyi bir şekilde karışmasını sağlayın. Sonra güzel bir şekilde karıştırılan karışımımızı bir şişe içerisine aktararak serin bir ortamda 12 saat dinlendirin. Belirtilen sürenin dolmasının ardından çalkalayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Son olarak parfüm kokusu seçeneklerinizi isteğiniz doğrultusunda seçebilirsiniz. Hatta beğendiğiniz orijinal bir parfüm içeriğini kendinize uyarlamanız artık çok kolay olacaktır.

Nasıl Yapılır kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Nasıl Yapılır bölümümüz için sizin tarafınızdan yapılmış olan ve ustalık isteyen maharetlerinizi BURADAN bizlere ulaştırarak sizin adınıza yayınlayabiliriz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER