Evde Parfüm Nasıl Yapılır

0
385

Evde Parfüm Nasıl Yapılır?

İnsanlar, toplum içerisine karışmaya başladıkları andan bugüne kadar hem dış görünümlerine hem de kişisel bakımlarına büyük oranda önem vermeye başlamışlardır. Kişisel bakımın birçok ayağı bulunmasına karşın bu yazımızda sadece parfüm konusu ele alacağımızı, evde bulunan malzemeler ile nasıl doğal parfüm yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Kadın ya da erkek ayrımı olmadan insanlar kendilerini iyi hissedebilmek, kokusu ile karşı tarafı etki altında bırakabilmek adına genellikle parfüm ve deodorant ikilisini tercih etmektedir. Perakende mağazalarda içerisinde 5 TL’den 2000 TL’ye kadar çıkan parfüm fiyatları içeriğindeki madde ve esanslara göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Hazır alınan parfümler içerisinde çoğunlukla kimyasal maddelerin bulunması insan sağlığına büyük oranda tehlikeler meydana getirmekte. Bu yüzden imkanınız doğrultusunda alacağınız ürünün markasına ve satış noktasının güvenilirliğine dikkat etmelisiniz.

Evde Parfüm Nasıl Yapılır Sorusuna Yanıt arayanlar;

Parfüm, içerik olarak çiçeklerden elde edilen yağlardan yapılan bir karışım olarak karşımıza çıkmakta. Sıklıkla parfümlerde kullanılan çiçekler; leylak, gül, lavanta, zambak, manolya ve sümbüldür. Günün erken saatlerinde toplanmaya çalışan bu çiçekler, güneş ışığından uzak tutularak karanlık bir ortamda damıtılarak özlerinde bulunan yağlar toplanılmaya çalışılır.

Esans olarak da adlandırılan bu yağlar oldukça kıymetli olup 1 gramı için binlerce çiçeğin damıtılması gerekebilir. Parfüm üreticileri bu gibi işlemlerin tamamını kendi bünyesinde yürütmekte olup yapılan çalışmalar sonucunda oldukça güzel bir kokuyu müşterileri ile buluşturmaktadır. Kişiler, kendilerine özel parfüm gelişmek, Evde Parfüm Nasıl Yapılır sorusuna yanıt bulmak istiyorlarsa öncelikle aşağıda belirtilen malzemeleri temin etmek durumundadır.

Malzeme Listesi

5 Damla Vanilya Yağı
10 Damla Lavanta Yağı
3 Damla Sandal Ağacı Yağı
8 Damla Gül Yağı
2 Damla Gliserin
100 ml Etil Alkol

Evde Parfümün Yapılışı

Etil alkol ve gliserin neredeyse tüm parfüm tarifleri içerisinde bulunan, kokuların parfüme dönüşebilmesini sağlayan en önemli etmenlerden birisi olarak gösterilmekte. Tüm malzemeleri bulunduğunuz bölge içerisindeki aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz gibi internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Evde Parfüm Nasıl Yapılır sorusu için hazırlık ve yapılış aşamasına geçmek istiyoruz. Tüm malzemeleri bir masa üzerine yerleştirin ve orta derinlikte bir kap edinin. Malzemelerin hepsinin sırası ile kap içerisine boşaltarak iyi bir şekilde karışmasını sağlayın. Güzel bir şekilde karıştırılan karışımımızı bir şişe içerisine aktararak serin bir ortamda 12 saat dinlendirin. Belirtilen sürenin dolmasının ardından çalkalayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Nasıl Yapılır bölümümüz için sizin tarafınızdan yapılmış olan ve ustalık isteyen maharetlerinizi BURADAN bizlere ulaştırarak sizin adınıza yayınlayabiliriz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz