26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaDüğünBukleli Gelin Saçı

Bukleli Gelin Saçı

Bukleli Gelin Saçı

Doğal, özgür bir hava katan bukleli saç modelleri kır düğünlerinde tercih edilebilecek bir saç modelidir. Ayrıca gelinlik seçiminde saç modeli tercihleri büyük önem taşır. Bukleli gelin saçı gelinlik üstüne farklı bir tarz yaratmak isteyenlerinde tercihi olabilecek bir modeldir. Bu topuz modellerini çiçek detayıyla farklı kılmak mümkün kılabilirsiniz. Bukleli topuzları çekici kılmanın bir diğer püf noktası saçların dökümlü olmasıdır. Dökümü önden olan bukleli topuzlar gelinliğinize ayrı bir hava katacaktır. Ayrıca seyrek ve ince telli saç tipiniz varsa bukleli topuzlar saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlar.

Gelinlik seçiminde saç modeli tercihleri

Gelinlik üstüne bukleli saç modelleri tercih ederken, seçilen gelinlik bukleli saç modeliyle bütünlüklü olmalı, bukleli saç modelleri ile baştan çıkarıcı kıyafetle bütünlüklü kalın örgü modellerini de gözden çıkarmamanız saç konusunda ki seçeneklerinizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Bukleli saçta saçın hacmi çok önemlidir.

Örneğin, Düz saçlı oval yüzlü iseniz göz hizanızla eşit kesimler, yüzünü ekstra dolgun gösterir. Fakat düz saçın düz bir model şeklinde kesilmesi dış görünümü çok pasifize gösterecek saçlarınızdan kaynaklı tekdüzelik kıyafete yansıyacaktır. Bukleli düğün saç modelleri son zamanlarda en çok kullanılan gelin saçları arasında yer alır. Özellikle uzun saçlı gelinler bu modeli tercih edebilirler.

Bukleli saçlar ile daha hoş görünün

Eğer dolgun kabarık hacimli canlı bir model hoşunuza gidiyorsa, saçları omuz hizasında hafif katlı bir kesim stili ile hacim görünümü kazandırabilirsiniz. Kıyafetinizi tamamlayıcı güzel bukleler elde edebilirsiniz. Bukleli saçlar ile daha hoş gürünüm sağlayabilirsiniz.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken ayrıntı bahsedelim.

  • Buklelerin güzel şekillendirilmesi ile buklelerin aşırı kabarmalarının kontrol altına alınması açısından çok önemlidir.
  • Bukle kabarıklarının önüne geçilmesi saçlara yapılan fönü daha kalıcı hale getirecektir.
  • Dalgalı saçlardaki görünümü etkileyen bir diğer faktör ise yüz şeklidir. Eğer toplu ve bir yüz yapınız var ise saç katlarını uzunlamasına seçmek çok doğru bir tercih olacaktır.
  • Eğer yuvarlak bir yüz yapısına sahipseniz, omuzlarınıza doğru uzanan, ön taraftan katlı bir saç detayı yüzünüzü daha ön plana çıkarır. Bu sayede dalgalı bir klasik kâkül ile de elmacık kemiklerinizi daha görünür kılabilirsiniz.

Bukleli topuz nasıl yapılmalı

Son yıllarda moda olan bukleli topuz modellerini kendi kendinize yapmanızda mümkün. Öncelikle bukleli saç yapmadan önce atmanız gereken ilk adım saçlarınıza kurutma makinesi ile hacim kazandırmaktır. İlk olarak saç şekillendirici makinesi ile saçlarınıza bukle kazandırmalısınız. Sonra saçlarınızı yukarı kaldırarak atkuyruğu seklinde saçlarınızı topladıktan sonra saçları kavrayarak büküp topuz haline getirin.

Bukleli topuzu sadece düğünlerde de değil günlük gezintilerde, davetlerde uygun saç aksesuarı ile sadelikten kurtarabilirsiniz. Aşırıya kaçmadan yapılan salaş bukle modelleri bayanlara farklı bir hava katmakta ve yeni trend olarak genç bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Yarı bukle ile ense bölgesinde yapacağız topuz herhangi bir abiyenin üstünde çok zarif duracaktır.

Düğün kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER