26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaBebekBebek Alışverişi Nasıl Yapılır

Bebek Alışverişi Nasıl Yapılır

Bebek Alışverişi Nasıl Yapılır

Ailelerin çoğu bebek alışverişini bebeğin cinsiyeti belirlendikten sonra yapılmaya başlanır. Günümüzde artık daha çok her iki cinsiyette de kullanılabilecek ürünler tercih edilerek bazen cinsiyet öğrenilmeden de bebek alışverişi yapılmaktadır. Bu dönemlerde daha çok hastane çıkışı takımlar müstakil bebek örtülerim bebek bezleri, ıslak mendil, bebek arabaları ve bebek odası takımları alınmaktadır. Bu ürünler genellikle beyaz krem tonlarında seçilip bebeğin cinsiyetine göre kombin yapılmaktadır.

Kız bebeklerde beyaz pembe, beyaz sarı ya da kırmızı renkler ile kombin yapılırken erkeklerde beyaz ile lacivert veya mavi yeşil tonları kullanılmaktadır. Öncelikle her iki cinsiyetteki bebek için de kullanılabilecek unisex ürünleri tercih etmelisiniz. Bebek alışverişi yaparken öncelikle iyi bir araştırma yapılmalı ve en kullanışlı olan ürünleri tercih etmelisiniz. Bunun için daha önceden bebek sahibi olmuş kişilerin tecrübelerini dinlemelisiniz. Bunun ardından alışverişe başlayabilirsiniz.

Bebek alışverişinde alınacaklar

Bebek alışverişinde elbiseler takımlar günlük kullanım için eşofmanlar, penyeler, badiler mevsimine göre yelek ve hırka çeşitleri alınmaktadır. Bunun yanı sıra indirimleri takip ederek bebek bezleri ve ıslak mendil gibi benzeri birçok ürünü indirim döneminde stok yapılabilirsiniz. Bebek bezinde dikkat edeceğiniz nokta bebeğinizin büyüyeceğini unutmayınız. Yeni doğan bebek bezlerinden 1 paket yeterli olacaktır. Doğum hediyesi olarak emin olun size hediye olarak gelecektir. Bunun yanı sıra mevsim şartlarına göre puset veya bebek arabası da alabilirsiniz.

Özellikle eğitici oyuncaklar bebeğin gelişimi için oldukça önemlidir. Alışveriş esnasında bu ürünlere öncelik vererek satın alabilirsiniz. Ürünleri satın alırken bebeğinizin cildine zarar vermeyecek organik ve anti alerjik ürünleri seçmelisiniz. Bebeğiniz için alacağınız tekstil ürünlerinde kaliteli ve bilindik markaların ürünlerini tercih etmelisiniz. Bu bilgiler doğrultusunda alacağınız ürünleri uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Bunun için kaliteli ürünler tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Kullandığınız ürünleri tekrar ikinci bir çocuk içinde kullanma ihtimalini düşünerek almalısınız. Özellikle bebek arabası, ana kucağı, yürüteç gibi ürünler. Bu durum tekstil ürünleri için geçerli olmadığını bilmelisiniz.

Bebek hazırlığı bölümümüzde yer alan diğer makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER