Retroaktif Kıskançlık

0
787

İlişkinizde Retroaktif Kıskançlık

Retroaktif Kıskançlık, kıskançlık durumunun abartılması ve takıntılı bir şekilde yaşanması olarak anlatılabilir. Daha açıklayıcı bir şekilde bahsetmemiz gerekirse retro aktif kıskançlıkta sevgilinizin ya da eşinizin geçmişine dair yaşadığı cinsellik ya da duygusal durumunun en ince ayrıntısına kadar öğrenen ve bu duruma karşı tepki gösterme durumudur.

Kıskançlık durumu pek çoğumuz için alışkın olduğumuz bir durumdur. Özellikle sevgilisi olan kişiler bu durumu sık bir şekilde yaşamaktadır. Genellikle diğer insanlardan ya da karşı cinse karşı duyulan kıskançlık duygusu özellikle kadınlar da yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. Kıskançlık alışkın olan bir durum olsa da İlişkinizin Gizli Düşmanı Retroaktif Kıskançlık herkes tarafından bilinmez. Durumun ne oldu aslında bilinse de isim olarak retroaktif kıskançlık hayatımızda yeni tanınmaktadır.

Böyle anlatıldığında çok kişi tarafından takıntılı bir hastalık gibi görünse de çevremizde retroaktif kıskançlığa sahip insan sayısının oldukça fazla olduğunu bilmeniz gerekir. Eşinizin ya da sevgilinizin geçmişte yaşadığı hayatı merak etmeniz gayet normal bir olaydır. Fakat bu hayatı öğrendikten sonra geçmişinin saplantılı kalıp kıyaslamalar yaparak kıskançlığı arttırmak son derece yanlış bir harekettir.

Retro aktif kıskançlığa sahip olan kişiler sevgilisinin geçmişini öğrendikten sonra kafasında bir takım kurgulamalar yapmaya başlayabilir. Bu kurgulamalar ile beraber geçmiş yaşamına dair suçlamalar ve kıyaslamalar ortaya çıkar. İşte bu durumlar ortaya çıktıktan sonra sıkıntı var kendisini gösterir ve sorunlar ve kavgalar meydana gelir.

Geriye dönük kıskançlık olarak da bilinen retro aktif kıskançlığın bir takım belirtileri de bulunmaktadır. İnsanlar yaşadığı bu kıskançlıktan dolayı dışarıya bazı duygularını yansıtırlar. Retro aktif kıskançlık ile ortaya çıkan durumlar şu şekilde olabilir:

  • Kaygı

Geçmişe yönelik takıntılı hareketler yapan bir kişi de kaygı durumu da sıklıkla karşılaşılmaktadır https://apoteksv.se. Çünkü geçmişiyle bir kıyaslama içerisine girerek endişe duymaya başlar.

  • Korku

Geçmişiyle kıyaslama ile beraber gelen bir korku durumudur. Geçmişteki ilişkisinin kendisinden daha iyi olduğunu ve bundan dolayı terk edileceğini düşünerek korku yaşamaktadır.

  • Öfke

Kıskançlık duygusu ile beraber gelen öfke büyük kavgaların çıkmasına neden olmaktadır. Kişi geçmişe yönelik takıntısı yüzünden sürekli sinirlenmekte ve duyduğu öfkeyi partnerine yansıtmaktadır.

İlişkiler kategorimizdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.