23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaNişanNişanda Takılan Takılar

Nişanda Takılan Takılar

Nişanda Takılan Takılar

Düğüne giden yolun ilk hazırlıkları arasında nişan merasimi gelmektedir. Nişan töreninin nasıl yapılacağı konusunda net bir yargı yoktur. Eğer istenirse nişan töreni örf adetlere uygun olarak sade veya şık bir şekilde gerçekleştirilebilir. Nişan töreni evde kendi imkânlarınızla sade bir şekilde yapılacağı gibi aynı zamanda profesyonel yardım alarak salonda daha görkemli bir şekilde de yapılabilir. Nişanda takılan takılar kimde kalır sorunuzun cevabı normal şartlarda kız tarafında kalır. Özellikle günümüz şartlarında yaşanan ekonomik durumda çiftler anlaşarak düğün masrafları için birikim olarak kullanmaktadır.

Nişan öncesi ve sonrası

Kız isteme merasimi çiftler için en heyecanlı aynı zamanda en gergin oldukları andır. Kız isteme merasiminde her ne kadar çiftlerin kalp atışları hızlansa da sorunsuz geçen bu anların ardından nişan için tarih aile büyükleri tarafından belirlenmesi uygun olacaktır. Düğünden önce atılan son adım nişan törenidir. Düğünden önce bir süre devam eden nişanlılık dönemi hem çift için hem de aileler için oldukça önemli dönemlerin başında gelmektedir. Bu dönemde akrabalık ilişkileri rayına oturur.

Sorun yaşamandan biten kız isteme merasimi sonrasında belirlenen tarihe paralel olarak nişan merasimi için hazırlıklar başlar. Nişanda dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Nişan merasiminde olmazsa olmaz detayların başında gelen yüzük seçme dönemi yalnız çiftler veya annelerin katılımıyla gerçekleşir. Nişan töreninde takılacak olan yüzükler çiftler için çok önemlidir. Bu sebeple çiftlerin yüzük seçimine özen göstermesi gerekir. Özellikle alyans seçerken erkeğin beğenmesi bu noktada çok önem arz etmektedir. Birçok erkek yüzük takmayı sevmez. Bu sebeple alyansın erkek tarafından beğenilmesi çok önemlidir.

Nişan merasiminde takılan takıların kim de kalacağı birçok etkene göre değişmektedir. Bu noktada en önemlisi örf ve adetlerin ne yönde olduğudur. Genellikle nişan merasiminde takılan takılar kime takılırsa takılsın kız tarafına verilmesi uygun olacaktır. Fakat yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu örf ve adetlere göre değişkenlik göstermektedir.

Nişan bölümümüzde yer alan makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER