16 Nisan Salı 2024
AnasayfaDekorasyonBanyo & WCKüçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük banyolar için dekorasyon konusunda yeterli alan olmamasından dolayı gönlümüzce dekore edemediğimiz ve içimize sinmeyen sıkıcı yaşam alanları olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden küçük banyoların daha şık ve kullanışlı olmasına yönelik sizlere birkaç çözüm önerisi sunuyoruz.

Açık Renkler Tercih Etmelisiniz

Küçük banyolarda açık renkler kullanmak, mekânın daha geniş görünmesini sağlar. Beyaz, krem, açık mavi ve yeşil gibi renkler kullanarak daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.
Aynalar: Banyoları olduğundan daha ferah ve büyük göstermenin yolu, ayna kullanımından geçer. Aynaların kullanıldığı mekânlar her durumda geniş ve aydınlık bir görünüm kazanır, bu durum banyo dekorasyonu içinde geçerlidir.

Depolama Alanları

Depolama gereksinimi için kapak bölümü aynalı olan dolaplardan da faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem aynadan kaynaklı olarak meydana gelen derinlik hissi banyonun daha ferah ve geniş görülmesini hem de depolama ihtiyacına olan gereksinim karşılanmış olacaktır. Bunun yanı sıra banyonun uygun bölümlerinde tavana kadar uzanan kapaklı dolaplar veya açık raflar kullanılabilirsiniz.

Aydınlatmanın Önemi

Aydınlatma konusunda çok dikkatli olunması gereklidir. Yetersiz aydınlatmanın her zaman dar bir alan hissi vereceği unutulmamalıdır. Banyonun tavanında uygun ışık şiddetinde spot lambalar kullanılabilecekken, banyo dolabında da ayrı olarak spot lamba veya aplik tarzı aydınlatma elemanları kullanılması uygun olacaktır.

Duvar Dekorasyonu

Küçük banyolarda duvarlara çerçeveler veya dekoratif duvar çıkartmaları eklemek, daha eğlenceli ve kişisel bir hava katmanıza yardımcı olacaktır.

Duş Perdeleri

Küçük banyolarda cam duş kapıları yerine, daha hafif ve şeffaf duş perdelerini tercih edebilirsiniz. Bu, banyonuzun daha geniş görünmesine yardımcı olacaktır.

Doğal Işık

Küçük banyoların doğal ışıkla aydınlatılması, mekânın daha ferah ve doğal görünmesine yardımcı olacaktır. Cam bloklar, pencere veya çatı penceresi gibi doğal ışık kaynakları kullanabilirsiniz.

Ufak Tefek Dokunuşlar

Küçük banyolar için dekorasyonu tamamlamak için bazı ufak tefek dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Banyo paspası, sevimli sabunluklar veya sıradışı bir ayna banyonuzda hoş bir ortam oluşmasına yardımcı olacaktır.

Banyo & Wc dekorasyonu kategorimizdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER