23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaSağlıkDiyet & SporKalça ve Basenler Nasıl Zayıflar

Kalça ve Basenler Nasıl Zayıflar

Kalça ve Basenler Nasıl Zayıflar?

Kalça ve Basenler bölgesel spor yapılmasına rağmen vücudumuzun en zor incelen bölgeler arasında yer alırlar. Bu nedenle kalça ve basenlerin incelmesi için özel çalışmalar uygulanmalıdır. Bu bölgelerin incelmesi için alt bölgelerin çalışmasına yönelik çalışma programı uygulanmalıdır. Basen ve kalçaların zayıflaması için en uygun spor yürüyüş ve koşudur.

Yürüyüş basenlerin incelenmesi için en uygun sporlardan biridir. Düzenli olarak yapılan yürüyüşler kilo vermede son derecede etkilidir. Fakat dışarı çıkarak yürümeye fırsatı olmayan kişiler evde koşu bandı ile düzenli yürüyüş yaparak kalça ve basen bölgesini forma sokabilirler.

Kalça ve basen problemleri için yüzebilirsiniz

Kalça ve basen problemleri olan kişilerin yapabileceği sporlar arasında yüzmede yer almaktadır. Yüzme sporları kalça ve basen bölgesinde fazla kilo problemi olan kişiler için etkili sporlar arasında yer alır. Su içerisinde yapılan egzersizlerin çok daha faydalı olduğu ve daha fazla kalori yaktığı yapılan araştırmalar ile ortaya konulmuştur.

Kalça ve basenler için pilates uygulamaları

Kalça ve basen bölgesini inceltmek için pilates uygulamaları da yapılabilecek yöntemler arasında yer almaktadır. Pilates hareketleri hem vücudun esnemesine hem de bölgesel zayıflamaya yardımcı olur.

Bölgesel zayıflamada ip atlama yöntemi

İp atlamak yüksek oranda kalori yakımına neden olduğu için hızlı ve etkili bir şekilde zayıflamaya yardım eder. İp atlamak basen ve kalça bölgesinin zayıflamasına ve şekle girmesine yardımcı olur. Bu yöntemle vücudun diğer bölgesinde yer alan fazlalıklarda kolaylıkla şekle girer.

Beslenme programına da dikkat edilmelidir

Basen ve kalça bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için beslenme programına dikkat etmelisiniz. Sadece spor ile bölgesel zayıflama sağlanması mümkün değildir. Ayrıca diyet beslenme programı uygulanmalıdır. Bu nedenle günlük alınan kalori miktarına dikkat edilmelidir.

Diyet ve Spor bölümüzde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER