Kalça ve Basenler Nasıl Zayıflar

0
1021

Kalça ve Basenler Nasıl Zayıflar?

Malesef Kalça ve Basenler bölgesel spor yapılmasına rağmen vücudumuzun en zor incelen bölgeler arasında yer alırlar. Bu nedenle kalça ve basenlerin incelmesi için özel çalışmalar uygulanmalıdır. Bu bölgelerin incelmesi için alt bölgelerin çalışmasına yönelik çalışma programı uygulanmalıdır. Basen ve kalçaların zayıflaması için en uygun spor yürüyüş ve koşudur.

Yürüyüş basenlerin incelenmesi için en uygun sporlardan biridir. Düzenli olarak yapılan yürüyüşler kilo vermede son derecede etkilidir. Dışarı çıkarak yürümeye fırsatı olmayan kişiler evde koşu bandı ile düzenli yürüyüş yaparak kalça ve basen bölgesini forma sokabilirler. Zayıflamak isteyen kişilerin yapması gereken en önemli sporların başında açık hava yürüyüşleri yer alır.

Kalça ve Basen Problemleri İçin Yüzme Sporu Yapılabilir

Kalça ve basen problemleri olan kişilerin yapabileceği sporlar arasında yüzmede yer almaktadır. Yüzme sporları kalça ve basen bölgesinde fazla kilo problemi olan kişiler için etkili sporlar arasında yer alır. Su içerisinde yapılan egzersizlerin çok daha faydalı olduğu ve daha fazla kalori yaktığı yapılan araştırmalar ile ortaya konulmuştur.

Kalça ve Basen Bölgesinde Yer Alan Fazlalıklardan Kurtulmak İçin Pilates Uygulamaları

Kalça ve basen bölgesini inceltmek için pilates uygulamaları da yapılabilecek yöntemler arasında yer alır. Pilates hareketleri hem vücudun esnemesine hem de bölgesel zayıflamaya yardımcı olur. Spor salonuna gitmeden evde yapılabilecek sporlar arasında yer alır. Kalça ve basen bölgesini zayıflatmak için özel pilates hareketleri uygulanabilir.

Bölgesel Zayıflamada İp Atlama Yöntemi

Bölgesel zayıflamada kullanılacak yöntemlerden biride ip atlamaktır. İp atlamak yüksek oranda kalori yakımına neden olduğu için hızlı ve etkili bir şekilde zayıflamaya yardım eder. İp atlamak basen ve kalça bölgesinin zayıflamasına ve şekle girmesine yardımcı olur. Bu yöntemle vücudun diğer bölgesinde yer alan fazlalıklarda kolaylıkla şekle girer. İp atlama sporu evde yapılabilecek sporlar arasında yer alır.

Beslenme Programına da Dikkat Edilmelidir

Basen ve kalça bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için beslenme programına dikkat edilmeli ve diyet beslenme programı uygulanmalıdır. Sadece spor ile bölgesel zayıflama sağlanması mümkün değildir. Bu nedenle günlük alınan kalori miktarına dikkat edilmelidir.

Diyet ve Spor bölümüzde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.