21 Haziran Cuma 2024

İçine Kapanık Bayanlar

İçine Kapanık Bayanlar

Her bayanın karakteri birbirinden farklı olmaktadır. Kimi bayanlar gördükleri kişiler ile rahatlıkla iletişim kurabilirken kimileri için ise bu durum son derece zordur. Bu yüzden içine kapanık bayanlar diğer insanlarla iletişim kurmak, yeni insanlarla tanışmak bazı bayanları zorlayacaktır.

Bahsedeceğimiz bu yapıdaki bayanlar genellikle içine kapalı kişilerdir. Bu saydığımız farklılıklar onları oldukça zor bir durum içerisine sokacaktır. Pek çok içine kapanık insan bu durumun farkında değildir. Birileri onlara bu durumu söylediğinde kabul etmek istemez ve yaşadığı bu durumun normal olduğunu savunacaktır.

Sizlerde toplumdan uzak durmak, daha çok yalnız kalmak istiyor, yeni ortamlara girip yeni insanlarla tanıştığınızda bu durumdan utanıyor, insanlar ile konuşmaktan çekiniyorsanız içe kapanık bir insan olabilirsiniz. Siz kendinize dönüp daha iyi bakmalı ve bu soruya gerçek bir cevap vermelisiniz.

Genellikle oldukça sessiz olur ve bu sessizlik bozulmadığında bir ömür boyu devam edecektir. Çünkü İçine Kapanık Bayanlar dertlerini konuşarak anlatmak istemezler ve sessiz kalmayı tercih ettikçe bu durum alışkanlık haline gelebilir. Sessizliğin alışkanlık haline gelmesiyle beraber kendinizi anlatma, ifade etme özgürlüğünüzü de yavaşça kaydedebilirsiniz.

Aşk ve sevgi konularında da diğer insanlar gibi istediklerini söyleyemedikleri için kaybedebilirler. İçine kapalı olan insanlar bir kişiye karşı sevgi duymaya başladığında bu durumdan utanabilirler ve sessiz kalmayı tercih edebilirler. Bu yüzden içe kapanık olan insanlar genellikle sevgilerini içlerinde ve tek başlarına yaşamayı tercih ederler. Bu durum bir tercih olsa da zamanla aşılmadığında yalnızlık getirecektir.

İçe kapanıklık yüzünden sevdiği insana açılamayan kişi sayısı son derece fazladır. Ne kadar içe kapanık bir insan olsanız da aşk ve sevgi içe kapanıklık dinlemez. Sevdiğiniz insana sevdiğinizi söylemediğiniz de onu kaybetme ihtimaliniz artabilir.

Lütfen Dikkat !!!
İçine Kapanık Bayanlar toplumda dikkat çekmez. Girdikleri ortamda sadece dinleyici oldukları için kendi dertlerini bilen insan sayısı olmaz. Böyle olunca da bir dertlerini kimseyle paylaşmadıklarından onlara yardım edecek insan sayısı da sürekli azalacaktır. İçe kapanıklık sosyalleşme de engelleyecektir.

İlişkiler ve Psikoloji bölümümüzdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER