13 Nisan Cumartesi 2024
AnasayfaDüğünGelin Saçı İçin Aksesuar

Gelin Saçı İçin Aksesuar

Gelin Saçı İçin Aksesuar

Düğün kadınlar açısından aşırı derecede önem taşıyan ve yeni bir hayata ilk adımın atıldığı gündür. Bu sebepten dolayı düğünde kadınlar ön plana çıkmak istemektedirler. Düğünde saç modeli kadar saçları ön plana çıkaran detaylardan biri de saça takılan aksesuarlardır. Gelin saçı için aksesuar seçimi doğru yapıldığında güzelliğin ve şıklığın bir tamamlayıcısı olabilmektedir. Düğün saçı için birçok aksesuar çeşidi bulunurken arasından seçim yapmaksa tamamen düğün teması ve sizin temanızla uyum sağlayacak şekilde olmalıdır.

Aslında gelinler o gece de her daim herkesten güzel, şık ve daha çok göze batan kadındır. Ancak yanlış gelinlik, ayakkabı, saç ya da makyaj seçimlerinin yanı sıra en ufak detaylarda dahi yanlışlık yapmak gecenizi mahvedecektir. Bu sebepten dolayı düğün için aksesuar seçimi yapılırken de gelinlikle uyum yakalamasına, saç modelinize ve tipine uyumuna dikkat edilmelidir.

Çiçekli düğün saçı aksesuarları

Son zamanlarda demode olarak görülse de doğru yer ve doğru tema seçimiyle sade bir şıklık kazandıran çiçekli saç aksesuarları genellikle doğal yaprak ve çiçeklerden oluşmaktadır. Rengarenk çiçeklerin farklı renklerle kombinlenebilir olması deniz kenarı ya da kır düğünü yapacaklar için güzel bir alternatif olacaktır. Ortamla uyum sağlarken şıklığınızda böylece ön plana çıkacaktır.

Taşlı düğün saçı aksesuarları

Düğün saçı aksesuarları arasından son yılların en çok tercih edilen modellerinden olan taşlı modeller ışıltılı ve şık bir görünüm yaratacaktır. Ufak taş ve inci detayları ile süslenen taşlı aksesuarlar modellemeli gelinlikler dışındaki bütün gelinlik modelleriyle de uyum sağlayacaktır.

Örgü düğün saçı aksesuarları

Farklılık yaratan modellerden olan örgü düğün saçı aksesuarları dinamik ve genç bir görünüm oluşturuyor. Sırta doğru sarkıtılan balıksırtı üzerine kullanılan taş, inci, boncuk ya da yapay çiçeklerle kıpır kıpır bir gelin olmanızı sağlayacaktır. Ayriyeten bütün gelinlik modellerine de uyum sağlayacaktır. Uyumsa şıklığınızın artmasını ve göz önünde olmanızı sağlayacaktır.

Vintage düğün saçı aksesuarları

Vintage düğün saçı modelleri genellikle sade gelinlik modellerinde saça hareket katmak amacıyla kullanılan modellerdir. Eski tarz şapkalarla eski devirlerin romantik ve asil gelinlerini andırabilirsiniz. Daha sade gelinlik tercihi yapılıyorsa vintage modelleriyle eski tarz bir şapkaya küçük tül detayları ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu tül dokunuşlarıyla romantizmi de doruk noktalara çıkarabilirsiniz. Romantizmin doruk noktalara çıkması mükemmel bir gece geçirmenizi sağlayacaktır.

Kır düğünü için aksesuarlar

Kır düğünleri her zaman özgürlüğün simgesi olmuştur. Öyle ki kır düğününde saç, makyaj, gelinlik ya da aksesuar seçimleri her zaman uyumlu olmuştur. Çiçek kullanacağız düğün saçı aksesuarları kır düğünleri için daha güzel ve şık olacaktır.

Salon düğünleri için aksesuarları

Saç modelinize dikkat ederek topuz ya da dağınık bir saç modeli kullanmanız gerekmektedir. Düğün saçı aksesuarı seçiminde işlemeli ya da az gösterişli aksesuar seçimi yapılmalıdır. Taraklı bir toka modeliyle uyumlu bir gelin çiçeği de daha zarif bir duruş yaratmanızı sağlayacaktır.

Düğün kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

Önceki içerik

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER