26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaKadıncaHesaplamalarÇin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimine göre cinsiyet hesaplama, Anne adaylarının her zaman ilgisini çeken konuların başında yer almaktadır. Bu yüzden bazı anne adayları eğlencesine, bazı anne adayları ise merakına yenik düşmesinden dolayı ilgisini çekmektedir. Yaklaşık olarak 700 yıldan beri doğacak olan bebeklerinin cinsiyetini tahmin etmek için kullandıkları bir yöntemdir. Kesinlikle bilimsel bir dayanağı yoktur. Bu yüzden en garanti yöntem hamileliğinizin 11 ila 16 haftasında uygulanacak olan ultrason sonucunda öğrenebilirsiniz.

Çin takviminin temelinde Güneş ve Ay’ın hareketleri ve Çin geleneklerine dayanan, ayrıca bazı özel günler dikkate alınarak hazırlanmış bir takvimdir. Fakat Çin takviminde bazı yılların 354 gün bazı yılların da 384 gün olduğundan dolayı Çin takvimi hesabı biraz karışık bir durum olduğunu anlayacaksınız. Bu yüzden aşağıdaki hesaplama modülümüzde yer alan bilgileri girdiğinizde merakınızı gidermenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Anne Doğum Tarihi

Çin takvimi kesin sonuç verir mi?

Sorunuzun cevabı kesinlikle hayır. Çin takviminin kullanılması 700 yıl öncesine dayanmaktadır. Bu yüzden o zaman diliminde X ve Y Kromozomların bebeğin cinsiyetini belirlediğini kimse bilemezdi. Bu yüzden bebeğinizin cinsiyetini merak eden anne adaylarının internette veya çevresinde yer alan kişilerden duyduğu her yoruma inanmamaları gerekiyor. Bu hesaplama yöntemini sadece eğlenmek veya eğlenmek amaçlı kullanabilirsiniz.

Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti

Anne adayının yaşı Çin takviminde çok önemlidir. Bu yüzden bebeğin doğacağı ay ile anne adayının yaşına göre bebeğin cinsiyeti belirlenmektedir. Son olarak bilmelisiniz ki bu tablonun herhangi bir bilimsel dayanağı yok.

Aşağıdaki resimlerde Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama sonuçlarını görebilirsiniz. Ayrıca bu cetvelde yer alan sonuçların kesinlikle bilimsel bir dayanağı olmadığını tekrardan hatırlatmak isteriz. Sadece eğlence amaçlı veya merakınızı gidermek için paylaşılmıştır.

Bu tabloda anne yaşı en erken 18 en geç 45 yaş olarak baz alınmaktadır.

Son olarak hesaplamalar bölümünde yer alan tüm hesaplama modüllerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER