23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaKadıncaİlişkiler & PsikolojiÇiftler Arasındaki Düşman "Sosyal Medya"

Çiftler Arasındaki Düşman “Sosyal Medya”

Çiftler Arasındaki Düşman “Sosyal Medya”

Günümüzde çiftler arasında yaşanan sorunların başında sosyal medyadaki paylaşımları yer almaktadır. Kiminle arkadaş olduğu, kimleri takip ettiği kimler tarafından takip edildiğinin görülmesinden dolayı bazen çiftler arasında ufak kıskançlık krizleri yaşanmaktadır. Bu sorun yüzünden çiftler arasındaki düşman olarak Sosyal medyayı hayatınızdan çıkartmanız mümkün olmasa da biraz uzaklaştırmaya ne dersiniz.

Sosyal medya herkesin kullandığı sanal bir platformdur. İnsanlar vakitlerinin büyük çoğunluğunu sosyal medyada geçirmektedir. Günlük hayatta ne yaptığını ne yediğini, kiminle ilişki yaşadığını ya da nereleri gezdiğini sosyal medyada paylaşarak insanların gözleri önüne sermektedir. Eskiden kişiler ilişkilerini belirli bir seviyede ve gizli olarak yaşarken şimdilerde ise tamamen değişmiştir. İnsanlar bir ilişkiye başladığında diğer insanların görmesi için fotoğraflar ya da yazılarla sergilemektedir. İnsanlar yaşadığı ilişkinin ona hissettirdiğinden çok sosyal medyada ilişkisinin ne kadar popüler olduğunu göstermeye çalışmaktadır.

Büyüklere sorduğumuzda eskiden yaşanan ilişkiler çok farklıydı gibi sözler duyabiliriz. Bu sözlerin altında yatan ise sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile doğrudan ilişkilidir. İnsanlar eskiden ilişki yaşadığında gözlerden uzak birbiriyle buluşacağı zaman heyecan duyan bir ilişki yaşıyorlardı. Şimdilerde ise herkes her şeyden haberdar olduğu için yaşanan ilişkilerinde bir heyecanla kalmamaktadır. Eskiden ilişkilerde insanlar birbirini özlemeye fırsat bulurken şimdilerde ise cep telefonları ve görüntülü konuşma gibi kullanılan uygulamalar ile kişilerin birbirini özleme fırsatı bile olmamaktadır.

Sosyal medya gerçek aşkı öldürüyor mu?

Herkesin çevresinde sosyal medyayı abartılı kullanan birkaç insan bulunmalıdır. İşte bu insanların yaşadığı ilişkiler sevdiği kişiyle arasında bir bağlılık kurma değil de sosyal medyadaki popülerliğini kaybetmemek üzere sevdiği kişiyi buralarda paylaşması üzerine ilerlemektedir. Eskiden hediyeleşmeler bile kişiler arasında özel olarak görülürdür. Şu anda ise sevgililer birbirlerine aldıkları hediyeleri diğer insanların görmeleri için sosyal medyada paylaşmaktadır. İlişkinizde bir gizem kalmadığından dolayı yaşanan aşklar da sosyal medya ile tamamen göz önünde yaşanmaktadır. Bu durum bazı kesimler tarafından normal olarak karşılanmaktadır. Fakat abartılı paylaşımlar ile özel hayat kavramı yok edilmektedir.

İlişkinizi yaşarken sizlerde başkalarının görüp özenmesi için değil gerçekten mutlu olmak için bir ilişkiye başlayın. Partnerinizin sizi götürdüğü bir mekânın güzelliğini değil sizinle paylaştığı anın ve zamanın önemli olduğunu unutmayın.

İlişkiler ve Psikoloji bölümümüzdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER