Çiftler Arasındaki Düşman “Sosyal Medya”

0
247

Çiftler Arasındaki Düşman “Sosyal Medya”

Çiftler arasında yaşanan sorunların arasında sosyal medyadaki paylaşımları, kiminle arkadaş olduğu, kimi takip edip veya kimin tarafından takip edildiğinin görülmesinden dolayı bazen çiftler arasında ufak kıskançlık krizlerine sebebiyet verdiğini duymuşsunuzdur.

Sosyal medya herkesin kullandığı sanal bir platformdur. İnsanlar vakitlerinin büyük çoğunluğunu sosyal medyada geçirmektedir. Günlük hayatta ne yaptığını, ne yediğini, kiminle ilişki yaşadığını ya da nereleri gezdiğine sosyal medyada paylaşarak insanların gözleri önüne sermektedir. Eskiden kişiler ilişkilerini belirli bir seviyede ve gizli olarak yaşarken şimdilerde ise tamamen değişmiştir. İnsanlar bir ilişkiye başladığında diğer insanların görmesi için fotoğraflar ya da yazılarla sergilemektedir. İnsanlar sanki önemli olan ilişkinin ona hissettirdiği değil de sosyal medyada ilişkisinin ne kadar popüler olması gerektiği gibi davranmaktadır.

Büyüklere sorduğumuzda eskiden yaşanan ilişkiler çok farklıydı gibi sözler duyabiliriz. Bu sözlerin altında yatan ise sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile doğrudan ilişkilidir. İnsanlar eskiden ilişki yaşadığında gözlerden uzak bir biriyle buluşacağı zaman heyecan duyan bir ilişki yaşıyorlardı. Şimdilerde ise herkes her şeyden haberdar olduğu için yaşanan ilişkilerinde bir heyecanla kalmamaktadır. Eskiden ilişkilerde insanlar birbirini özlemeye fırsat bulurken şimdilerde ise cep telefonları ve görüntülü konuşma gibi kullanılan uygulamalar ile kişilerin birbirini özleme fırsatı bile olmamaktadır.

Sosyal medya gerçek aşkı öldürüyor mu?

Herkesin çevresinde sosyal medyayı abartılı kullanan birkaç insan bulunmalıdır. İşte bu insanların yaşadığı ilişkiler sevdiği kişiyle arasında bir bağlılık kurma değil de sosyal medyadaki popülerliğini kaybetmemek üzere sevdiği kişiyi buralarda paylaşması üzerine ilerlemektedir. Eskiden hediyeleşmeler bile kişiler arasında özel olarak sayılırken şimdilerde ise sevgililer birbirlerine aldıkları hediyeleri diğer insanların görmeleri için sosyal medyada paylaşmaktadır. Şimdilerde eskisi gibi bir gizem kalmadığında yaşanan aşklar da sosyal medya ile tamamen göz önünde yaşanmaktadır. Bu durum kimileri tarafından normal olarak karşılansa da abartılı sosyal medya kullanımı ile özel hayat kavramı yok edilmektedir.

Aşk yaşarken sizlerde başkalarının görüp özenmesi için değil gerçekten mutlu olmak için bir ilişkiye başlayın. Sevgilinizin size aldığı hediyenin ya da sizi götürdüğü bir mekanın güzelliği değil sizin ile paylaştığı güzel sözlerin ve dakikaların önemi olduğunu unutmayın.

İlişkiler bölümümüzdeki tüm makalelerimize ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

 

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.