26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaGüzellikCilt BakımıBaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Baharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Baharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Baharda cilt bakımı önemli konular arasında yer alır. Bahar aylarında cildin yaz mevsimine hazırlanması gerekir. Kış aylarında soğuk ve kirli hava ve bunun yanı sıra, mevsim gereği fazlaca tüketilen yağlar ve karbonhidratlar zengin gıdalar cildimiz üzerinde olumsuz etki gösterebilir. Bu nedenle yaz mevsiminden önce cildimizden bu zararlı etkenlerin atılması gerekir.

Yaz mevsiminden önce cildimizin yenilenmesine yardım edecek bakım uygulamaları ile cilt yaz mevsimine hazırlanmalıdır. Cildin yaz mevsimine hazırlanması için uygulanan cilt bakım ürünlerinden tüketilen gıdaya ve yapılan spora kadar birçok alanda uygulamalar yapılmalıdır.

Peeling uygulamaları ile cilt yenilemesi

Peeling uygulamaları ile kış mevsiminin cilt yüzeyinde bıraktığı olumsuz etkilerden kurtulabilirsiniz. Uygulamalar arasında cilt soyma işlemi olarak da bilinen peeling ciltteki lekelerin, sivilce izinin ve siyah noktaların giderilmesini, kırışıklıkların azalmasını sağlayan uygulamalar arasında yer alır. Haftalık veya 15 günlük aralıklarla uygulanabilirsiniz. Uygulanan peeling yüzeysel, orta, derin soyma yapan peelingler olarak gruplandırılarak kişinin ihtiyacına göre ürün seçimi yapılmalıdır.

Bakım maskeleri

Bakım maskeleri cilt yenilenmesinde yardımcı olan önemli uygulamalardır. Yapılan maskeler ile cilt yüzeyinde kaybedilen nem tekrardan kazanılacaktır. Cilt yüzeyinde kan dolaşım hızının artmasına neden olduğu için cildin yenilenmesini sağlar.

Cilt sağlığı için alkolden uzak durun

Güzel ve sağlıklı bir cilt için alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır. Alkol ve sigara kandaki oksijen miktarının düşmesine neden olduğu için cildin yaşlanmasına neden olur. Sağlıklı bir cilt için mutlaka uyku saatlerinizin düzenli olmasına gerekir. Stres cilt sağlığı için zararlı olduğu için mutlaka kontrol altına alınmalıdır.

Sağlıklı ve doğal beslenin

Son olarak sebze meyve, vitamin ve antioksidan deposu olduğundan her gün dengeli olarak tüketilmelidir. Özellikle cilt sağlığında ve cildin yenilenmesinde faydalı olan vitamin gruplarından C, E, A ve B vitaminlerini beslenme ile doğal yollar ile vücuda alınması gerekir.

Cilt bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER