28 Haziran Salı 2022
AnasayfaKadıncaİlişkilerAşk mı Yoksa Mantık Evliliği mi

Aşk mı Yoksa Mantık Evliliği mi

Aşk mı Yoksa Mantık Evliliği mi?

Günümüz şartlarında maalesef bazı evliliklerin temelinde Aşk mı Yoksa Mantık Evliliği mi olduğunu düşünmeden edemiyoruz. Çevremizde sürekli düğün görüyoruz. Bu düğünler kimi zaman birbirleri için atan kalpleri temsil ederken kimi zaman ise birbirleriyle iyi anlaşan kişileri de bizleri gösterebilir. Evlilikler bazen aşk bazen de mantık evliliği olabilir. Bu durum kişilere göre farklılık gösterirken herkesin tercihi değişken olmaktadır.

İnsanlara sorduğumuzda bazıları aşk evliliğini tercih ederken bazıları ise mantık evliliğini daha doğru bulmaktadır. Çünkü bazen mantıklı kararlar, hayatın gerçekleri ağır basarken bazen ise kaç çarpıntısı ve aşk daha ağır basmaktadır.

Aşk ve mantık evliliği yapan kişilere sorulduğunda hepsinin kendince bir açıklaması bulunmaktadır. Aşk ve mantık evliliklerinin yapılma amaçları farklıdır ve iki evlilik arasında bir takım değişkenler görülebilir.

Evlilik yapmayı düşünenler aşk ve mantık evliliğini yakından tanımak, bunlar arasında olan farkları bilmek ve hangi evlilik türünü kendisine daha yakın olduğunu anlamak istiyorsa şimdi sizlere bu iki evlilik hakkında birtakım kısa bilgiler vereceğiz.

Aşk evliliği ve mantık evliliği arasındaki farklar şu şekilde olmaktadır.

• Adı üzerinde olduğu gibi aşk evliliğinde duygular önemlidir. Başka diğer duygular göz önüne alınmaz ve birbirini seven insanlar en kısa sürede kavuşmak isterler. Mantık evliliğini de ise duygular ikinci plana atılmaktadır. Belirli planlar yapıldıktan sonra en doğru zaman belirlenir ve evlilik bu zamanda gerçekleştirilir.

• Küçük yaşta hayatlarını birleştiren kişiler genellikle aşk evliliği yapmaktadır. Birbirlerini sevdiklerini anladıkları anda evlenen çiftler son derece yoğunluktadır. Mantık evliliği yapan kişilere baktığımızda ise genellikle yaşının biraz ilerlemiş olduğunu görmekteyiz. Evlilik için yaşı ilerlemiş olan kişiler daha sakince düşünüp ortak kararlar alabileceği bir insan arayarak mantık evliliğine daha yatkın olmaktadır.

• Aşk evliliğinde kişilerin hayatları birbirinin içindedir. Genellikle en iyi arkadaşları birbiri olan bu kişiler birlikte plan yaparak özel hayatlarına iç içe yaşayabilirler. Mantık edildiğinde bu durum son derece farklıdır. Herkesin kendine ait bir özel hayatı bulunurken bu duruma karşı yapılan bir ihlal kişilerin birbiriyle çatışmasına neden olabilir.

• Aşk evliliklerinde maddi durum ikinci planda değerlendirilirken mantık evliliklerinde ise maddi durum odaklı olarak planlar yapılmaktadır.

Aşk ile temelleri atılmış bir evliliğin tüm zorluklara, sıkıntılara ve yaşam koşullarının beklenmedik olumsuzluklarına rağmen daha sağlam bir evlilik olduğu söylememize gerek bile olmadığını siz meleklerimiz zaten biliyorsunuzdur.
Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER