Menepoz Sonrası Yaşanan Kanamalar

0
393

Menepoz Sonrası Yaşanan Kanamalar

Menepoz sonrası ilaç tedavisi gören bayanlarda görülebilecek olan vajinal kanamaya POSTMENOPOZAL kanama denilmektedir.

Hormon tedavisinin başlangıçından 3 ay içerisinde lekelenmeler veya düzensiz kanamalar gerçekleşebilir. Bayanların bu dönem içerisinde mutlaka bu durumu ciddiyetini kavramalı ve mutlaka doktorunuza kontole gidip kanamaya neden olan etkenlerin ne olduğunu öğrenmelisiniz.

Menepoz Sonrası Yaşanan Kanamaların Nedenleri

Rahim iç tabakasının incelmesine bağlı kanamalar

Hormon tedavisine bağlı kanamalar

Rahim iç tabakasının kalınlaşmasına bağlı kanamalar

Rahim kanserine bağlı kanamalar

Rahim içerisinde veya rahim ağzında polip olmasına bağlı kanamalar

Hassasiyet taşıyan ve her yetişkin bayanın bu dönem içerisinde yaşanabilecek herhangi bir kanama sonrası mutlaka doktorunuza kontrole gitmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

İlerleyen zamanlarda tedavisi mümkün olmayan hastalıklara neden olabileceğini bilmeli ve bu dönem içerisinde 3 ayda bir doktoronuza gözükmelisiniz.

Şunu unutmamalısınız ki dünyadaki her bayanın yaşacağı bir durum olan menepoz durumuna asla ve asla bir hastalık olarak bakmamalısınız. Sağlıklı bir bayanın yaşayacağı en sıradan , doğal bir durumdur.

Bu dönem içerisinde vücudumuz değişkenlik göstereceğinden dolayı bu yaşanacak durumlardan bir tanesi de Menepoz Sonrası Yaşanan Kanamalar olacaktır. Bu durum korkulacak bir durumdan öteye geçmesini engellemek kesinlikle siz meleklerimizin kontrolünde bir durumdur. Bu dönemde yaşanan olan kanamaları lütfen gözardı etmeden mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.