Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

0
266

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günümüz zamanımızda sıklıkla duyduğumuz Kalori nedir ve vücudumuza ne gibi bir etkisi var. Bu yazımızda siz meleklerimize kalori hakkında bilmek isteyeceğiniz bilgileri paylaşacağız.

Kalori Nedir?

Kalori tükettiğimiz besinlerde bulunan ve vücudumuzun ihtiyacı olan enerji miktarı olarak adlandırabiliriz. Yani vücudumuzun benzini olarak görebilirsiniz. Kalori yediğimiz tüm besinlerde farklı oranlarda bulunmaktadır.

Kalorinin Önemi Nedir?

Çok farklı bir örnekle anlatırsak eğer, vücudumuzu bir araba, kaloriyi de yakıt olarak düşünelim. Nasıl bir araba benzini bittiğinde yolda kalırsa vücudumuz da kalorisiz kalırsa yorgun ve bitap düşer. Bu yüzden tüm canlıların kaloriye ihtiyacı bulunmaktadır.

Vücudumuzun İhtiyacı Olan Kalori Miktarı Ne Kadar ?

Vücudumuzun ihtiyacı olan Kalori miktarı kişinin cinsiyetine, Yaşına, Metabolizma hızına, Kilosuna ve günlük yaşamda harcadığı efora göre değişkenlik göstermektedir. Kilo vermek isteyen meleklerimizin mutlaka BMH yani Bazal Metabolizma Hızını öğrenmeleri gerekmektedir.

Bazal Metabolizma hızınıza göre beslenme ve egzersiz listesi hazırlanarak kolayca kilo vermenize en uygun olan program belirlenebilir. Bazal Metabolizma Hızınızı Öğrenmek isterseniz eğer BURADAN ulaşabilirsiniz.

Meleklerimiz için hazırlanmış olan Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Modülümüzden kolaylıkla vücudunuzun ihtiyacı olan kalori miktarını öğrenebilirsiniz.

Kadın Erkek

Yaş

Boy

Kilo

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin.